* mtenis.pun.pl - forum tenisowe, Tenis ATP

mtenis.pun.pl - forum fanów tenisa ATP

Ogłoszenie

Forum zostało przeniesione na adres: www.mtenis.com.pl

#61 19-06-2009 21:20:17

 asiek

User

Zarejestrowany: 04-12-2008
Posty: 1694

Re: Wimbledon 2009

Dimitrov ogrywa Roddicka!

Offline

 

#62 19-06-2009 21:20:47

 COA

Last hit for Wimby

Zarejestrowany: 30-08-2008
Posty: 2281
Ulubiony zawodnik: Andy Roddick

Re: Wimbledon 2009

Przestań ćpać.
----------------------

aś napisał:

anula napisał:

Wiadomo już coś na temat zmian w drabince po wycofaniu się Rafy ?.

Z tego co wiem na jego miejsce wchodzi Tsonga z 9, a każdy rozstawiony dostaje jakby numer wyżej, czyli w tym przypadku Murray będzie 2, itd. Jak coś źle napisałam, to niech mnie ktoś poprawi ; )

Chyba niekoniecznie, na miejsce Nadala wchodzi JMDP...

Ostatnio edytowany przez COA (19-06-2009 21:22:28)


MTT GOAT (2xWimbledon, US Open, 7 innych, w tym Miami i Queens)

Come on Andy!

Offline

 

#63 19-06-2009 21:23:38

Bizon

siła spokoju

Zarejestrowany: 05-09-2008
Posty: 2203
Ulubiony zawodnik: Andy Roddick
WWW

Re: Wimbledon 2009

W miejsce Nadala wejdzie Del Potro, w miejsce argentynczyka Blake. Wielka szkoda ze Nadal nie zagra, turniej straci na poziomie. Poczatek sezonu swietny, wypracowal Hiszpan duza przewage, az tu nagle kontuzja i 2 WS w plecy. W takim razie Wimbledon wygra w tym roku Murray.


MTT Singiel : (Rank-2)

W : Los Angeles 08, Dubaj 09, New Heaven 09, Bangkok 09, Pekin 09, Madryt 10, Roland Garros 10, Barcelona 11, Madryt 11, Roland Garros 11
F  : Olympic Games 08, Bangkok 08, s'Hertogenbosch 10, Wimbledon 10, Los Angeles 10, Memphis 11

Offline

 

#64 19-06-2009 22:06:47

 Fed-Expresso

Masta

Zarejestrowany: 02-09-2008
Posty: 3056
Ulubiony zawodnik: Rafael "The Slice King" Nadal

Re: Wimbledon 2009

Nie wiem skąd u wielu osób przekonanie, że Murray zgarnie Wimbledon. Nie chodzi o to, że ja sobie ubzdurałem na 200% tego Federera jako zwycięzcę, ale wobec absencji Nadala nie widzę kompletnie człowieka, który jest w stanie ograć Szwajcara w meczu best of 5 i to na trawie.

Poza tym Szkot do tej pory delikatnie mówiąc nie błyszczy w  imprezach z cyklu WS, podczas AO od 1 rundy trzymał Puchar w rekach , a tu nagle przyszedł klops w postaci Verdasco.

Żadnym argumentem nie jest też USO, ponieważ takie wystrzały zdarzają się każdemu, tacy zawodnicy jak Schuettler,Clement,Verkerk również osiągali ten etap turnieju, oprócz tego jednorazowego wyskoku na kortach Flushing Meadows wyniki Ryżego nie powalają na kolana.

Dla mnie w każdym turnieju Wielkoszlemowym o wiele bardziej pewnym graczem jest Djoković, który nagminnie osiąga 1/2 finału.

Żeby było jasne, ja nie deprecjonuję Murray jako zawodnika, ma wspaniałe umiejętności, ale w tym najważniejszych imprezach się jakoś "nie sprawdza", są takie typy zawodników którzy potrafią robić doskonałe wyniki w krótkich imprezach, natomiast nigdy nie zaznają smaku zwycięstwa w WS. Dla mnie Szkot do tej grupy należy.

Ostatnio edytowany przez Fed-Expresso (19-06-2009 22:07:47)

Offline

 

#65 19-06-2009 23:18:22

 Kubecki

User

Zarejestrowany: 03-09-2008
Posty: 1683
Ulubiony zawodnik: Novak Djokovic

Re: Wimbledon 2009

Fed-Expresso napisał:

Żeby było jasne, ja nie deprecjonuję Murray jako zawodnika, ma wspaniałe umiejętności, ale w tym najważniejszych imprezach się jakoś "nie sprawdza", są takie typy zawodników którzy potrafią robić doskonałe wyniki w krótkich imprezach, natomiast nigdy nie zaznają smaku zwycięstwa w WS. Dla mnie Szkot do tej grupy należy.

Kiedyś trzeba zacząć. Federer nie rozpoczął kariery z tytułem WS na koncie.

Dla mnie to właśnie idealny moment na to by Murray zgarnął tytuł. Finał USO, potem gorzka pigułka w Melbourne, a że Ryży to uczeń pokorny i szalenie zdolny i pracowity to błędu z Australii już nie popełni.

Ewentualny finał Rogera z Andym będzie dla Szwajcara czymś nowym, jeszcze nie grał w Londynie w sytuacji, gdy prawdopodobnie cały stadion będzie mu życzyć porażki ( a moze "nie zyczyc wygranej")

Ostatnio edytowany przez Kubecki (19-06-2009 23:18:56)

Offline

 

#66 20-06-2009 10:50:04

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Wimbledon 2009

Kubecki napisał:

Kiedyś trzeba zacząć. Federer nie rozpoczął kariery z tytułem WS na koncie.

Powiem więcej. Federer wygrał 1 tytuł WS w podobnych okolicznościach. Zawodził notorycznie i w lipcu 2003, miesiąc przed swoimi 22 urodzinami (późno) wreszcie zwyciężył w tego typu imprezie. Poprzednie starty w tamtym sezonie były złe: 4 runda AO, 1 runda RG.


Drabinka z poprawkami:

Juan Martin Del Potro ARG (5) v Arnaud Clement FRA
Lleyton Hewitt AUS v Robby Ginepri USA
Rajeev Ram USA v Philipp Petzschner GER
Mischa Zverev GER v Dmitry Tursunov RUS (25)

Radek Stepanek CZE (23) v Alejandro Falla COL
Potito Starace ITA v Jose Acasuso ARG
Fabio Fognini v Denis Istomin UZB
Kevin Kim USA v David Ferrer ESP (16)

Nikolay Davydendo RUS (12) v Daniel Evans GBR
Victor Crivoi ROU v Bjorn Phau GER
Frederico Gil POR v Paul-Henri Mathieu FRA
Alex Bogdanovic GBR v Tomas Berdych CZE (20)

Jurgen Melzer AUT (26) v Wayne Odesnik USA
Benjamin Becker GER v Roko Karanusic CRO
Grigor Dimitrov BUL v Igor Kunitsyn RUS
Jeremy Chardy FRA v Andy Roddick USA (6)
--
Andy Murray GBR (3) v Robert Kendrick USA
Riccardo Ghedin ITA v Ernests Gulbis LAT
Taylor Dent USA v Daniel Gimeno-Traver ESP
Brian Dabul ARG v Viktor Troicki SRB (30)

Stanislas Wawrinka SUI (19) v Eduardo Schwank ARG
Pablo Andujar ESP v Martin Vassallo Arguello ARG
Christophe Rochus BEL v Pablo Cuevas URU
Jesse Levine USA v Marat Safin RUS (14)

Fernando Gonzalez CHI (10) v Teimuraz Gabashvili RUS
Oscar Hernandez ESP v Leonardo Mayer ARG
Juan Carlos Ferrero ESP v Mikhail Youzhny RUS
Fabrice Santoro FRA v Nicolas Kiefer(33)GER

Victor Hanescu ROU (31) v Ivan Navarro ESP
Nicolas Devilder FRA v Nicolas Lapentti ECU
Thiego Alves BRA v Andrei Pavel ROU
Bobby Reynolds USA v Gilles Simon FRA (8)

---------------------------
James Blake (17) USA v Andreas Seppi ITA
Adrian Mannarino FRA v Marc Gicquel FRA
Paul Capdeville CHI v Vincent Spadea USA
Evgeny Korolev RUS v Igor Andreev RUS (29)

Tommy Haas GER (24) v Alexander Peya AUT
Michael Llodra FRA v Joshua Goodall GBR
Sam Querrey USA v Ivan Ljubicic CRO
Alberto Martin ESP v Marin Cilic CRO (11)

Tommy Robredo ESP (15) v Luka Gregorc SLO
Edouard Roger-Vasselin FRA v Stefan Koubek AUT
Dudi Sela ISR v Santiago Gonzalez MEX
Xavier Malisse BEL v Rainer Schuettler GER (18)

Mardy Fish USA (28) v Sergio Roitman ARG
Jan Hernych CZE v Janko Tipsarevic SRB
Simon Greul GER v Michael Yani USA
Julien Benneteau FRA v Novak Djokovic SRB (4)
--
Fernando Verdasco ESP (7) v James Ward GBR
Nicolas Mahut FRA v Kristof Vliegen BEL
Diego Junqueira ARG v Guillermo Canas ARG
Grega Zemlja SLO v Albert Montanes ESP (32)

Ivo Karlovic CRO (22) v Lukas Lacko SVK
Steve Darcis BEL v Frank Dancevic CAN
Simone Bolelli ITA v Daniel Koellerer AUT
Andrey Golubev KAZ v Jo-Wilfried Tsonga FRA (9)

Robin Soderling SWE (13) v Gilles Muller LUX
Marcel Granollers ESP v Andreas Beck GER
Nicolas Almagro ESP v Juan Monaco ARG
Karol Beck (SVK v Feliciano Lopez ESP (21)

Philipp Kohlschreiber GER (27) v Florent Serra FRA
Ivo Minar CZE v Maximo Gonzalez ARG
Guillermo Garcia-Lopez ESP v Agustin Calleri ARG
Yen-Hsun Lu TPE v Roger Federer SUI (2)


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#67 20-06-2009 12:07:55

 Sydney

User

Zarejestrowany: 08-09-2008
Posty: 1197
Ulubiony zawodnik: Gaston Gaudio

Re: Wimbledon 2009

Fed-Expresso napisał:

Żadnym argumentem nie jest też USO, ponieważ takie wystrzały zdarzają się każdemu, tacy zawodnicy jak Schuettler,Clement,Verkerk również osiągali ten etap turnieju, oprócz tego jednorazowego wyskoku na kortach Flushing Meadows wyniki Ryżego nie powalają na kolana.

Nie podejrzewam Cie o wspolne zaszufladkowanie Schuttlera , Clementa , Verkerka i Murraya ,  aczkolwiek sens powyższej wypowiedzi na to by wskazywał

Zgodze sie z Kubeckim iż dla Andego to jest wyjątkowo dogodny moment na początek kolekcjonowania szlemów . No wlasnie ale jest Federer , a dysproporcje w umijętnościach między nim a Murrayem ciągle są chyba jeszcze zbyt duże , z drugiej strony Roger nie wcale nie musi miec tak perfekcyjnego turnieju jak w 2005 i 06 . Niemniej wybiegając w przyszlość do ewentualnego finalu pomiedzy Fed a Maryjem , to nie wypada , ba nawet nie można liczyć ze szwajcar zagra gorzej bo publika będzie stronnicza , to Andy jesli w ogóle zamarzy o mistrzostwie bedzie musiał być tego dnia wielki


Fed-Expresso napisał:

Żeby było jasne, ja nie deprecjonuję Murray jako zawodnika, ma wspaniałe umiejętności, ale w tym najważniejszych imprezach się jakoś "nie sprawdza", są takie typy zawodników którzy potrafią robić doskonałe wyniki w krótkich imprezach, natomiast nigdy nie zaznają smaku zwycięstwa w WS. Dla mnie Szkot do tej grupy należy.

Rozumiem , innymi slowy sugerujesz ze nie jest typem wielkiego zwycięzcy , i nie za bardzo nadaje sie na wielkie imprezy , coś jak Asafa Powell Przyszlosc zweryfikuje ...

Ostatnio edytowany przez Sydney (20-06-2009 12:14:12)


Janko Tipsarevic ~~ Marcos Baghdatis ~~ Philipp Kohlschreiber
~~Nicolas Almagro~~Jeremy Chardy~~Gaston Gaudio~~Dmitry Tursunow~~Eduardo Schwank~~

Offline

 

#68 20-06-2009 14:40:29

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Wimbledon 2009

Fed-Expresso napisał:

Żadnym argumentem nie jest też USO, ponieważ takie wystrzały zdarzają się każdemu, tacy zawodnicy jak Schuettler,Clement,Verkerk również osiągali ten etap turnieju, oprócz tego jednorazowego wyskoku na kortach Flushing Meadows wyniki Ryżego nie powalają na kolana.

No ale bez jaj. Nie można porównywać tej trójki do Murraya. Tamci mieli turniej życia, a Andy to zawodnik, który być może niebawem zawita na szczyt rankingu. Poza tym Murray w jednym sezonie (nawet jego połowie!) wygrywa tyle samo imprez, co taki Clement w całej karierze. Kompletnie inny kaliber zawodnika. Poza tym idąc powyższym tokiem rozumowania dojdziemy do wniosku, że Młodzi i zdolni gracze, jak nie wygrają pierwszego swojego Szlema w debiucie, to nie zrobią tego nigdy


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#69 20-06-2009 15:08:17

Jules

User

6853184
Zarejestrowany: 09-10-2008
Posty: 938
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Wimbledon 2009

Murray w koncu zacznie wygrywac. CZy juz teraz, sie przekonamy.
Okolicznosci sprzyjaja Fedowi.
Szkoda, ze Nadal nie zagra, bo ktos by chociaz Andy'ego porządnie przetestowal.
Wg mnie jezeli bedzie taki final Federer- Murray (daje 60% ze tak bedzie), to cala publika bedzie za Andym, wszystkie media beda lansowac szanse Szkota. Sam Murray bedzie musial zagrac mecz zycia, zeby zwyciezyc, bedzie pod ogromna presja, a Federer bedzie po prostu gral swoje. Podczas RG Szwajcar pokazal zalazki siwetnej formy. Jezeli utrzyma forme serwisowa, no i jesli ta wygrana w Paryzu wplynie na niego mentalnie, co pozwoli mu znowu cieszyc sie gra, to Andy'emu moze byc ciezko pokonac Helweta. Takie moje zdanie.

Offline

 

#70 20-06-2009 15:46:48

 Fed-Expresso

Masta

Zarejestrowany: 02-09-2008
Posty: 3056
Ulubiony zawodnik: Rafael "The Slice King" Nadal

Re: Wimbledon 2009

Po prostu każdy ma swoje zdanie i je wyraża, najbliższe 2 tygodnie zweryfikują, czy bardzo się myliłem.
Na chwilę obecną uważam, że Andy Murray Wimbledonu nie wygra, kompletnie go nie widzę jako zwycięzcy w meczu z Federerem, chyba, że ktoś ogra Rogera po drodze( co wydaje się naprawdę nierealne).

A przytaczanie przykładu młodego Szwajcara dla mnie sensu nie ma, bo to nie ten kaliber zawodnika, Federer od pierwszych lat w Tourze wykazywał ogromne możliwości, początkowo na drodze do sukcesów stała mu słaba psychika i niewytłumaczalne porażki ze słabeuszami. Szkot problemów z głową nie ma, a tym bardziej umiejętności porównywalnych do Helweta.

Offline

 

#71 20-06-2009 18:24:04

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Wimbledon 2009

Fed-Expresso napisał:

Po prostu każdy ma swoje zdanie i je wyraża, najbliższe 2 tygodnie zweryfikują, czy bardzo się myliłem.

Broń Boże nie odbieram Ci prawa do własnego zdania. Szanuję je. Miałem na myśli tylko porównanie Murraya z Clemntem, Schuettlerem czy Verkerkiem. Moim zdaniem nie do końca trafione


Aha. Jednak nie Murray, a Federer zagra pierwszy mecz w turnieju na korcie centralnym.

Federer to to play first match on Centre Court

Following the withdrawal of Rafael Nadal, a decision has been made to play the bottom half of the gentlemen's and ladies' singles on Monday 22 June.

The opening match on Centre Court will be Roger Federer v Yen-Hsun Lu.

http://www.wimbledon.org/en_GB/news/art … 70769.html


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#72 20-06-2009 18:31:30

 jaccol55

Administrator

Zarejestrowany: 02-10-2008
Posty: 5307

Re: Wimbledon 2009

DUN I LOVE napisał:

Aha. Jednak nie Murray, a Federer zagra pierwszy mecz w turnieju na korcie centralnym.

Czyli powtórka z rozrywki. Rok temu było tak samo, jeszcze p. Tomaszewski zapoda swoje "halooooo Łymbledon" i tradycja zostanie zachowana.

Offline

 

#73 20-06-2009 18:39:32

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Wimbledon 2009

jaccol55 napisał:

Czyli powtórka z rozrywki. Rok temu było tak samo, jeszcze p. Tomaszewski zapoda swoje "halooooo Łymbledon" i tradycja zostanie zachowana.

W ciągu ostatnich 5 lat było to samo To jest żelazna tradycja Wimbla, że obrońca tytułu rozpoczyna turniej w roku kolejnym. Fed tak czynił jako Mistrz z lat 03-07, teraz miał to robić Nadal. Ale wyszło jak wyszło.


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#74 20-06-2009 19:01:54

User

2999500
Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 19-10-2008
Posty: 647

Re: Wimbledon 2009

Roger Federer, on Rafael Nadal pulling out: "That's disappointing for me, of course, because I'd love to play him.  He's my main rival.  We've had some wonderful matches over the years, and especially the one here last year was the one that obviously stands out.

"I don't feel like I have extra pressure now having to win the tournament or trying to.  I mean, anyway, there's a lot of weight off my shoulders since Paris. So I'm anyway entering tournaments, I guess, a little bit more relaxed these days.

"Ten-second chat maybe, [on Wednesday]. He congratulated me for Paris. It was good to see him. I asked him how his knee was. He was like, it's okay. So I kind of knew it wasn't great, because he's very honest to me. So I knew that something could be coming up."


I love this game. It means the world to me, so it hurts when you lose.        16 / 62

Offline

 

#75 21-06-2009 00:14:54

Ronni

User

Zarejestrowany: 14-04-2009
Posty: 553

Re: Wimbledon 2009

Jak widzicie szansę Del Potro w tym turnieju?
Myślę, że przy dobrych wiatrach na połówkę go stać, jednak zdecydowanie finał Murray-Federer


MTT :
W: Estoril 09, Hamburg 09, Miami 10, Stuttgart 10, Cincinnati 10, Valencia 10, Eastbourne 11, Wimbledon 11
F: Bastad 09, Acapulco 10, Barcelona 10, Paryż 10, World Tour Finals 10, Queens Club 11

Offline

 

#76 21-06-2009 00:27:48

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Wimbledon 2009

Ronni napisał:

Jak widzicie szansę Del Potro w tym turnieju?

Znając życie będzie golił wszystkich równo, a w 1/4 Roddick go odeśle


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#77 21-06-2009 00:43:49

 Raddcik

Come on Andy !

Zarejestrowany: 07-09-2008
Posty: 5229
Ulubiony zawodnik: Andy Roddick

Re: Wimbledon 2009

DUN I LOVE napisał:

Ronni napisał:

Jak widzicie szansę Del Potro w tym turnieju?

Znając życie będzie golił wszystkich równo, a w 1/4 Roddick go odeśle

Hewitt zrobi to wcześniej


'03.07.2011 - Tennis Died' [*]

Offline

 

#78 21-06-2009 09:22:44

 asiek

User

Zarejestrowany: 04-12-2008
Posty: 1694

Re: Wimbledon 2009

Ronni napisał:

Jak widzicie szansę Del Potro w tym turnieju?
Myślę, że przy dobrych wiatrach na połówkę go stać, jednak zdecydowanie finał Murray-Federer

Del Potro nie rozegrał żadnego turnieju na trawie w tym sezonie. Najwyraźniej nie czuje się zbyt dobrze na trawie, gdzie bieganie jest trudniejsze niż na hardzie czy clayu. Choć z drugiej strony styl gry Juana powinien pasować do grassu. Mocne, płaskie, mało rotowane uderzenia okazują się wyjątkowo skuteczne.
Argentyńczyka czeka trudne zadanie w postaci obrony punktów z USO Series i pewnie na tym mu najbardziej zależy.

Ostatnio edytowany przez asiek (21-06-2009 09:23:43)

Offline

 

#79 21-06-2009 13:29:15

User

2999500
Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 19-10-2008
Posty: 647

Re: Wimbledon 2009

Day 1: Monday, 22 June - plan gier:

http://www.wimbledon.org/en_GB/scores/s … dule8.html


I love this game. It means the world to me, so it hurts when you lose.        16 / 62

Offline

 

#80 22-06-2009 11:24:25

Jules

User

6853184
Zarejestrowany: 09-10-2008
Posty: 938
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Wimbledon 2009

Za 1,5 godziny wielka chwila:P mecz otwarcia

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora