* mtenis.pun.pl - forum tenisowe, Tenis ATP

mtenis.pun.pl - forum fanów tenisa ATP

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Forum zostało przeniesione na adres: www.mtenis.com.pl

  • Index
  •  » ATP Tour
  •  » Najbardziej przereklamowany zawodnik w ATP

#1 29-04-2009 10:27:53

 Robertinho

Moderator

Zarejestrowany: 04-09-2008
Posty: 4674
Ulubiony zawodnik: Roger Federer forever

Najbardziej przereklamowany zawodnik w ATP

Którego tenisistę uważacie za najbardziej "przeszacowanego" w rozgrywkach? Chodzi konkretnie o graczy, którzy mimo niewielkich, albo wręcz żadnych osiągnięć, są uznawani z ogromnie talenty o wielkich możliwościach, Waszym zdaniem na wyrost.

Offline

 

#2 29-04-2009 12:34:53

 Kubecki

User

Zarejestrowany: 03-09-2008
Posty: 1683
Ulubiony zawodnik: Novak Djokovic

Re: Najbardziej przereklamowany zawodnik w ATP

Gulbis - w tym sezonie regularnie udowadnia, że nie potrafi grać długo na wysokim poziomie ( w tym sezonie w ogóle na takim nie gra)

Offline

 

#3 29-04-2009 13:56:27

 asiek

User

Zarejestrowany: 04-12-2008
Posty: 1694

Re: Najbardziej przereklamowany zawodnik w ATP

Bernard Tomic - nic jeszcze nie pokazał a w trakcie AO stał się wielką gwiazdą.

Offline

 

#4 29-04-2009 18:51:09

Bizon

siła spokoju

Zarejestrowany: 05-09-2008
Posty: 2203
Ulubiony zawodnik: Andy Roddick
WWW

Re: Najbardziej przereklamowany zawodnik w ATP

Spokojnie, Tomic ma jeszcze mase czasu by udowodnic swoja jakosc. Podobnie jak Dimitrov, to sa jeszcze dzieciaki. Na AO narobilo sie wokol niego szumu bo Australijczycy gdzie moga tp szukaja nastepcy Hewitta i innych mistrzow.

Obecnie w tourze najbardziej przereklamowanym zawodnikiem jest dla mnie Giles Simon. Sfarcil koncowke poprzedniego sezonu i dzieki temu trzyma sie w czubie rankingu. Do tej pory procz 1/4 w AO (bardzo szczesliwego wedlug mnie, krecz Monfilsa w IV r. , wczesniej brak wymagajacych rywali) nie rozegral zadnego dobrego turnieju. Poza tym jego gra jest totalnie bezplciowa, taka upierdliwa pchla w defensywie, bez zadnego uderzenia konczacego. Nie zdziwie sie jak obecny sezon skonczy w dolnych rejonach Top 20, lub poza nim.


MTT Singiel : (Rank-2)

W : Los Angeles 08, Dubaj 09, New Heaven 09, Bangkok 09, Pekin 09, Madryt 10, Roland Garros 10, Barcelona 11, Madryt 11, Roland Garros 11
F  : Olympic Games 08, Bangkok 08, s'Hertogenbosch 10, Wimbledon 10, Los Angeles 10, Memphis 11

Offline

 

#5 29-04-2009 19:02:18

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Najbardziej przereklamowany zawodnik w ATP

asiek napisał:

Bernard Tomic - nic jeszcze nie pokazał a w trakcie AO stał się wielką gwiazdą.

Asiek, Tomić ma dopiero 16 lat Moim zdaniem jak będzie wciąż tak się rozwijał to top-10 murowane. Na Ao pokazał, że mimo młodego wieku naprawdę sporo potrafi.

Dla mnie nie ma jakoś przereklamowanego gracza w czubie, chyba, że zupełnie inaczej rozumiem ów frazes Przereklamowanym wg mnie jest ktoś o kim się pisze Bóg wie jakie rzeczy, które nijak nie pokrywają się z Jego umiejętnościami i potencjałem. Innymi słowy, głosy opinii publicznej na temat danego gracza są zdecydowanie zawyżone do tego, co ten faktycznie sobą reprezentuje. W czołówce nikogo takiego nie widzę, bo i specjalnie nikt na wyrost nie jest kreowany na Boga, no chyba, że... Nie, nie, tego nie napiszę

Ale w dalszych rejonach rankingu są tacy zawodnicy, 2 młodych, którzy wyraźnie ostatnimi czasy wyhamowali.

1. Gulbis - bardzo obiecujący poprzedni sezon, ale w tym roku póki co życie wśród zawodowców ma niezwykle trudne, pełne niepowodzeń i rozczarowań. Wszystko zaczęło się chyba od...zwycięstwa nad Djokoviciem w Brisbane.

2.Kei Nishikori - efektowny start, wygrana w Delrey Beach, set z Nadalem na trawie po bardzo ładnej, technicznej i widowiskowej grze. Póxniej przyszły problemy ze zdrowiem, słabsza forma i Japończyk momentalnie gdzieś zgasł.


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#6 29-04-2009 19:22:55

 anula

Kobieta z klasą

5646200
Zarejestrowany: 09-09-2008
Posty: 933
Ulubiony zawodnik: Rafa Nadal

Re: Najbardziej przereklamowany zawodnik w ATP

Jak dla mnie, najbardziej przereklamowanym zawodnikiem jest Andy Murray.  Oczywiście, to znakomity tenisista, ale porównanie wyników do przedturniejowych notowań sprawia, że przyznałam mu ten zaszczytny tytuł.

Offline

 

#7 29-04-2009 19:40:49

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Najbardziej przereklamowany zawodnik w ATP

W czołówce nikogo takiego nie widzę, bo i specjalnie nikt na wyrost nie jest kreowany na Boga, no chyba, że... Nie, nie, tego nie napiszę

Jak dla mnie, najbardziej przereklamowanym zawodnikiem jest Andy Murray.  Oczywiście, to znakomity tenisista, ale porównanie wyników do przedturniejowych notowań sprawia, że przyznałam mu ten zaszczytny tytuł.

Dziękuję Aniu


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#8 29-04-2009 19:52:02

 Robertinho

Moderator

Zarejestrowany: 04-09-2008
Posty: 4674
Ulubiony zawodnik: Roger Federer forever

Re: Najbardziej przereklamowany zawodnik w ATP

DUN I LOVE napisał:

W czołówce nikogo takiego nie widzę, bo i specjalnie nikt na wyrost nie jest kreowany na Boga, no chyba, że... Nie, nie, tego nie napiszę

Tak, ja też myślę, że ogłaszanie najlepszym na świecie i bitym faworytem wszystkiego zawodnika bez wygranego WS, to lekka komedia. Ale tak działają brytyjskie tabloidy. Jak nic nie grał i dostawał baty od Denki, był wielkim talentem, jak zaczął coś pokazywać, już jest najlepszy na świecie, jak wygra WS, będzie najlepszy w historii.

p.s.
Widzę że zostałem uprzedzony we wspieraniu DUN-a. Widzisz, nie jesteś sam.

Offline

 

#9 29-04-2009 19:52:54

 anula

Kobieta z klasą

5646200
Zarejestrowany: 09-09-2008
Posty: 933
Ulubiony zawodnik: Rafa Nadal

Re: Najbardziej przereklamowany zawodnik w ATP

DUN I LOVE napisał:

W czołówce nikogo takiego nie widzę, bo i specjalnie nikt na wyrost nie jest kreowany na Boga, no chyba, że... Nie, nie, tego nie napiszę

Jak dla mnie, najbardziej przereklamowanym zawodnikiem jest Andy Murray.  Oczywiście, to znakomity tenisista, ale porównanie wyników do przedturniejowych notowań sprawia, że przyznałam mu ten zaszczytny tytuł.

Dziękuję Aniu

Bardzo proszę Dawidzie. 

Offline

 

#10 29-04-2009 20:53:32

Yannick

User

Zarejestrowany: 19-01-2009
Posty: 762
Ulubiony zawodnik: Tomic-Roddick

Re: Najbardziej przereklamowany zawodnik w ATP

Ernest Gulbis, wrózki wróżyły mu rychły awans do pierwszej dziesiątki w zeszłym sezonie,
a w tym roku jest cieniem nie może przejść  nawet pierwszej rundy ...
Fernando Verdasco po Australii zrobił się medialny szum wokół niego,okrzyknięto go gwiazdą rozgrywek, a tymczasem Nando  nie może przejść ćwiercfinałów,nawet z Fishem dzisiaj przeżywał męczarnię i chyba znowu zaliczy ćwiartkę...
Może dalszy ciąg sezonu będzie lepszy...
Marcos Bagdatis finalista A.O stacza się na dno,zaszokował chyba swoich fanów przegrywając z Kubotem...
a Eurosport zrobił z niego gwiazdę...
Mario Ancic ,miał być następcą Gorana Ivanisevica szybko zrobiło się o nim głośno,kilka wartościowych wyników i
stanął w miejscu i przestał się liczyć...
Co do Murraya wydaje mi się w Wimbledonie pokażę klasę i pokażę niedowiarkom na co go stać.
Kei Nishikori widowiskowy tenis, w zeszłym roku kilka wartościowych wyników, Karol Stopa piał z zachwytu nad jego techniką gdy komentował mecze z jego udziałem w zeszłym roku, Japonia oszalała na jego punkcie zdobył   szybko sławę w tym roku zupełnie niewidoczny w niczym się nie wyróżnia...
Sam Querrey spodziewałem się po nim więcej ,ze będzie to ktoś na miarę chociażby Todda Martina,ale Sam poza Stanami
raczej w niczym się nie wyróżnia a 40 miejsce w rankingu chyba w zupełności go zadawala...
To są takie moje spostrzeżenia może trochę na wyrost ale co tam...

Offline

 

#11 29-04-2009 21:30:10

 anula

Kobieta z klasą

5646200
Zarejestrowany: 09-09-2008
Posty: 933
Ulubiony zawodnik: Rafa Nadal

Re: Najbardziej przereklamowany zawodnik w ATP

Robertinho napisał:

DUN I LOVE napisał:

W czołówce nikogo takiego nie widzę, bo i specjalnie nikt na wyrost nie jest kreowany na Boga, no chyba, że... Nie, nie, tego nie napiszę

Tak, ja też myślę, że ogłaszanie najlepszym na świecie i bitym faworytem wszystkiego zawodnika bez wygranego WS, to lekka komedia. Ale tak działają brytyjskie tabloidy. Jak nic nie grał i dostawał baty od Denki, był wielkim talentem, jak zaczął coś pokazywać, już jest najlepszy na świecie, jak wygra WS, będzie najlepszy w historii.

p.s.
Widzę że zostałem uprzedzony we wspieraniu DUN-a. Widzisz, nie jesteś sam.

Brytyjskie tabloidy nie dorównują w tej sprawie naszemu szacownemu Forum.

Offline

 

#12 29-04-2009 22:12:30

 asiek

User

Zarejestrowany: 04-12-2008
Posty: 1694

Re: Najbardziej przereklamowany zawodnik w ATP

Brytyjczykom brakuje klasowego przedstawiciela w tenisie i nie ma się co dziwić reklamom, oczekiwaniom wobec Murray'a. Wyobrażacie sobie co by się dział gdy by Polska mieli takiego tenisistę? Bo ja nie. Do tego jeszcze tak wyszkolonego technicznie. Andy widocznie nie ma szczęścia do WS. W USO był już blisko i na pewno kiedyś wymarzony przez Brytyjczyków sukces nadejdzie i to na Wimbledonie.

Tomic ma czas. Zgoda. Ale po wygraną ze Starace(cieniasem na hardzie) nie tylko australijskie a i światowe media zrobili z niego mega gwiazdę młodego pokolenia i człowieka, który w tym sezonie jeszcze nie raz zaskoczy. Dobrze, że go póki co nie puszczają na głęboką wodą i gra pośród juniorów.

Offline

 

#13 29-04-2009 22:55:35

 Robertinho

Moderator

Zarejestrowany: 04-09-2008
Posty: 4674
Ulubiony zawodnik: Roger Federer forever

Re: Najbardziej przereklamowany zawodnik w ATP

Na wolnej trawie w best-of-5 za bardzo nie widzę Murraya z Nadalem. Federera może i zanudzi, zwłaszcza jak ten nic nie poprawi w swojej grze, ale na tytuł to może być za mało. Z kolei w przypadku nieco szybszej nawierzchni głównym beneficjentem będzie jednak Fed.
Aha, żeby nie było, ja Murraya za przereklamowanego nie uważam , ten chłopak ogromny talent i jeśli dokona pewnego przełomu w nazwijmy to filozofii gry, będzie wygrywał turnieje WS.

Co do Tomica, to pamiętajmy, ile ten chłopak ma lat. Aussie go faktycznie przesadnie lansują, ale oni podobnie jak Brytyjczycy, w tej chwili szukają mocno nowej gwiazdy.

Offline

 

#14 29-04-2009 23:05:51

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Najbardziej przereklamowany zawodnik w ATP

Gwoli wyjaśnienia. Uważam podobnie jak Anula. Murray to znakomity gracz, wielki talent i myśle, że sukces w turnieju WS to tylko kwestia czasu. Napisałem, że jest przereklamowany, ale patrząc na to poprzez porównanie wyników do faktycznego szumu jaki wokół Niego się wytworzył i stale rośnie.


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#15 30-04-2009 12:16:49

 Robertinho

Moderator

Zarejestrowany: 04-09-2008
Posty: 4674
Ulubiony zawodnik: Roger Federer forever

Re: Najbardziej przereklamowany zawodnik w ATP

Richard Gasquet - od lat czytam zachwyty nad tym graczem i kompletnie nie wiem, o biega. Ładny bekhend i w zasadzie niewiele więcej. Poza tym bh wszystkie uderzania na dobrym poziomie, ładne, ale jakoś bez błysku, mocno średnie przygotowanie fizyczne, taktycznie też wcale nie porywa...
Przykład, że dobra technika to nie wszystko. W latach 90-tych był podobny zawodnik, też Francuz zresztą., Cedric Pioline. Technicznie był zachwycający, jego uderzenia to była poezja dla widza, tylko niestety niewiele z tego wynikało. Nawet był w finale Wimbledonu, ale został rozjechany przez Samprasa, który może i kaleczył bh i wywijał rakietą przy fh, ale uderzał piłki dwa razy mocniej.
Może i wygra np jakiegoś Mastersa, ale ponad 1/2 WS nie ma szans wyskoczyć, Richard od czołowych graczy zbiera dość regularne baty.

Geal Monfils - chyba najbardziej irytujący mnie zawodnik. Profesjonalizm jego podejścia lepiej przemilczeć. Natomiast sama jego gra nie podoba mi się w ogóle, wręcz niesamowicie działa mi na nerwy, ja już naprawdę nie wiem, czy on nie umie grać blisko linii, boi się, czy mu zabraniają. Facet z takimi warunkami i uderzeniami głównie się broni, tylko od czasu do czasu sieknie mocniej, siatki unika jak ognia, zresztą bardzo kiepsko sobie tam radzi, całość gry opiera się na ekwilibrystycznych czesto dobiegach i doślizgach.

Nicolas Almagro - co to o nim nie nawypisywano, jaki talent. Tymczasem w większych turniejach i z lepszymi graczami regularnie przegrywa, a jego gra w najmniejszym stopniu mnie nie przekonuje.

Offline

 

#16 30-04-2009 19:52:00

 Fed-Expresso

Masta

Zarejestrowany: 02-09-2008
Posty: 3056
Ulubiony zawodnik: Rafael "The Slice King" Nadal

Re: Najbardziej przereklamowany zawodnik w ATP

Murray i Monfils.

Szkota lubię zdecydowanie najbardziej w Tourze po Federerze, jednak póki co naprawdę nie zasłużył na miano wybitnego zawodnika jakim kreują go media anglosaskie(by nie precyzować ) . Jeden finał WS zrobiony tak naprawdę dzięki oddychającemu bezrękawnikami Nadalowi,w finale Roger pokazał mu jak należy rozgrywać mecze decydujące o tytule, owszem 3 wygrane Mastersy to duże osiągnięcie, lecz istnieje na pewno kilku graczy o podobnym dorobku wcale nie uważanych za GENIALNYCH(chociażby równolatek Djokovic)

Offline

 

#17 06-10-2009 19:34:52

 szeva

User

Zarejestrowany: 06-10-2009
Posty: 1266

Re: Najbardziej przereklamowany zawodnik w ATP

Gilles Simon- nie rozumiem jak taki nudny tenisista utrzymuje się w 10 ATP???


I LOVE TENNIS!!!!!!!!!!!!!!

Offline

 

#18 22-11-2009 10:05:48

Statystyczny

User

Zarejestrowany: 07-09-2008
Posty: 582
Ulubiony zawodnik: Frank Dancevic

Re: Najbardziej przereklamowany zawodnik w ATP

Zawsze byłem i będę za Simonem- tenisista pozbawiony zupełnie talentu. Rzemieślnik modlący się po każdej piłce, żeby przeciwnik zepsuł. Brrr....


Frank Dancevic---------Stefan Koubek---------Grigor Dimitrov-------Dustin Brown------Jo- Wilfried Tsonga-----Łukasz Kubot----- Michał Przysiężny------Horacio Zeballos

http://dropszot.blogspot.com - zapraszam na świetnego bloga poświęconego niższym szczeblom męskich rozgrywek tenisowych.
Blog został zawieszony na nieokreślony okres czasu.

Offline

 

#19 24-11-2009 12:04:23

 Robertinho

Moderator

Zarejestrowany: 04-09-2008
Posty: 4674
Ulubiony zawodnik: Roger Federer forever

Re: Najbardziej przereklamowany zawodnik w ATP

Panowie, ale chyba nie całkiem o to chodziło. Simona można by rozpatrywać w kategorii "lepsze wyniki niż gra"(już nie wchodząc w rozważania, czy można mieć lepsze wyniki niż umiejętności,), przereklamowany gracz to mnie taki, który ma lepszą opinię(u ekspertów, dziennikarzy, kibiców) niż faktyczne wyniki i możliwości, jest na siłę lansowany na nie wiadomo kogo. A Simon raczej nie cieszy się wielkim uznaniem, raczej odwrotnie, większość nisko(może zbyt nisko?) go ceni.

A co do moich typów, to niestety Ernest Gulbis się okazuje takim graczem.   Miał być nowy, lepszy Safin, a na razie jest czarna rozpacz, chyba jednak źle go oceniliśmy, przynajmniej ja.

Ostatnio edytowany przez Robertinho (24-11-2009 12:12:33)

Offline

 

#20 05-12-2009 11:56:45

włodar

User

Zarejestrowany: 29-11-2009
Posty: 14

Re: Najbardziej przereklamowany zawodnik w ATP

Zanim że nie zasługuje na bycie tak wysoko w rankingu, zastanówmy się czy na sukcesy bardziej wpływa efektowność gry, czy może jej efektywność

Przez lata ekscytowałem się zawodnikami ofensywnymi - nie było dla mnie nic piękniejszego niż volleye i "gwoździe" wbijane w kort. Od jakiegoś czasu bardziej koncentruje się na defensywnych aspektach tenisa i tylko utwierdzam się w przekonaniu, że Simon - jakkolwiek go nazwiemy - w tym co robi jest świetny. W całym Tour jest jednym z  najcierpliwiej budujących akcję tenisistów. Jedni nazwą to przebijaniem, ja zmianą rytmu gry, regulowaniem głębi, szukaniem słabych punktów rywala itp.

A ten "przebijacz" jest według mnie właścicielem jednego z bardziej efektownych i charakterystycznych ofensywnych zagrań w Tour - kapitalnego, płaskiego BH wzdłuż linii - uderzanego w pełnym biegu.


A najbardziej przereklamowany jest Grigor Dymitrov. Mając ogromny potencjał młodzian, jest krzywdzony przez swoich opiekunów, załatwiających mu gdzie się tylko da dzikie karty. Po ograniu Berdych, urwaniu seta Nadalowi, chyba się komuś poprzestawiało w głowie. Zmiana rytmu w seniorskim tenisie jest ogromna, a jeśli nie da mu się szansy na ogrywanie starszych rywali np. w qwalach, to będzie dalej stał w miejscu.

Offline

 
  • Index
  •  » ATP Tour
  •  » Najbardziej przereklamowany zawodnik w ATP

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora