* mtenis.pun.pl - forum tenisowe, Tenis ATP

mtenis.pun.pl - forum fanów tenisa ATP

Ogłoszenie

Forum zostało przeniesione na adres: www.mtenis.com.pl

#1 31-08-2009 08:35:56

 asiek

User

Zarejestrowany: 04-12-2008
Posty: 1694

Twitter, Facebook wśród tenisistów

"Uważajcie, co piszecie na Twitterze" - takie ostrzeżenia pojawiły się w szatniach dla zawodników, restauracjach i biurach US Open. - Chyba trochę przesadzają, to jest nasz sposób na kontakt z kibicami, zabawa. Żeby ujawniać jakąś insajderską wiedzę, trzeba być kompletnym idiotą - odpowiada Andy Roddick.


Ostrzeżenia pod hasłem "Important. Player Notice. Twitter Warning" przywitały w tym roku tenisistów w szatniach US Open. Sprawa szybko trafiła do mediów i jako pierwszy opisał ją piątkowy "New York Times".

Okazuje się, że władze tenisowe - ATP, WTA, ITF oraz podlegający im tzw. Tennis Integrity Unit (TIU) - zaczęły obawiać się, że internetowe pamiętniki graczy na Twitterze mogą wpływać na kursy u bukmacherów i przez to zakłócać czystość rywalizacji. Chodzi o błyskawiczny przepływ informacji o tym, co robią zawodnicy i jak się czują.

"Boli mnie brzuch, gardło, właśnie skręciłem kostkę, wpadłem na drzwi do szafy, zgubiłem się na Manhattanie" - takie informacje zdaniem TIU, powołanej do życia po serii bukmacherskich skandali w tenisie, mogą być przydatne dla graczy.

Przepływ informacji jest błyskawiczny. Wpisy można bowiem robić nie tylko za pomocą stacjonarnego komputera, czy laptopa, ale też z komórek. Dlatego Andy Murray w kilka sekund po zejściu z treningu może napisać: "Odbijałem trochę z Jamesem Blakiem. Dużo kibiców". Potem pisze: "Zjadłem obiad. Wysłałem duże ciacho do stolika mojego trenera od przygotowania fizycznego. Jego dieta jest poważnie zagrożona". Wieczorem, w dniu gdy skończyła się kolejka piłkarskiej Premier League, cieszy się, że jego zespół w internetowej grze fantasy, zdobył dużo punktów.

Ostrzeżenia wywołały duże zdziwienie tenisistów, bo ich wpisy zazwyczaj nie mają wiele wspólnego z insajderskimi informacjami. Mało kto pisze o swojej formie, kontuzjach, czy problemach wewnątrz teamu.

- To jest zabawa, forma kontaktu z kibicami - powiedziała na konferencji Serena Williams, która każdy dzień zaczyna od wpisania na Twitterze czegoś w stylu: "Morning guys!!!! What rj doing thos Sunday????". Serena nie przywiązuje wielkiej wagi do ortografii, ale w Twittera klika namiętnie. Kultowe są już jej sprzeczki z Roddickiem, którego zna z czasów juniorskich. Serena zaczepia go zawsze. Naśmiewała się np. że kiedyś wygrała z nim mecz, na co Andy odpisał: "Tak ale to było jak miałaś 15 lat, już wtedy podnosiłaś ciężarówki na siłowni". Wpisy Sereny śledzi prawie milion osób, Roddick ma na razie dziesięć razy mniej fanów.

Kim Clijsters i Roger Federer nie korzystają z Twittera, ale Facebooka, innego, bardziej rozbudowanego serwisu społecznościowego. Federer umieścił tam na początku sierpnia zdjęcia swoich córeczek. Było to jedyne miejsce, gdzie pojawiła się fotografia. I właśnie dlatego niektórzy widzą w ostrzeżeniach drugie dno - od hazardu groźniejsze dla organizatorów turniejów i władz tenisowych jest to, że tracą część monopolu na informacje. Sprzedają prawa telewizyjne za grube miliony, każdy turniej ma oficjalnych partnerów medialnych, a Roddick, Federer, Serena, czy Murray zanim przyjdą udzielić wywiadu, wypowiadają się już w internecie.

- Władze tenisowe chyba posunęły się za daleko z tymi ostrzeżeniami. Ośmieszają się. Żeby ujawniać naprawdę insajderską wiedzę, trzeba być kompletnym idiotą - powiedział Roddick.

TIU odpowiada, że woli dmuchać na zimne. Podkreśla też, że ostrzeżenie jest skierowana nie tylko do tenisistów, ale być może nawet w większym stopniu do trenerów, członków ich sztabów i rodzin. Dlatego twitterowanie przez te osoby jest zakazane w czasie meczów ich podopiecznych. - Całkowicie popieramy te działania mające na celu walkę z nieprawidłowościami przy obstawianiu wyników meczów - powiedział rzecznik US Open Chris Widmaier.

- Zakaz twitterowania na korcie jest zrozumiały, ale nikt nie może nakazać, co piszemy w naszym wolnym czasie. Te ostrzeżenia odebrałem jako śmieszne - odpowiada Roddick. - A w punkcie, gdzie jest mowa o "monitorowaniu", wręcz za niebezpieczne. To chyba za dużo - stwierdził Amerykanin, finalista tegorocznego Wimbledonu.

Na koniec konferencji Roddick właściwie dobił władze tenisowe. Powiedział, że wszedł na oficjalną stronę US Open, gdzie znalazł linka do własnego Twittera, a także program pozwalający odbierać oficjalnego Twittera US Open na iPhonie. - Trochę się pogubiłem, kto tu jest przeciwko twitterowaniu - zaśmiał się Roddick.

sport.pl

Buki zawsze coś wymyślą Jak dla mnie portale tego typu to fajna sprawa dla kibiców. Wątpię by nawet komuś przyszło do głowy by wyciągać większe wnioski z tego co ktoś tam pisze i sugerować się tym przy stawianiu dużej kasy.


Powrzucajcie linki do profili graczy, ciekawe dialogi itp. Ja w tym nie siedze. Może z raz to czytałem. Ale chyba niezłe jaja tam są. 

Offline

 

#2 31-08-2009 09:34:43

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Twitter, Facebook wśród tenisistów

asiek napisał:

"Boli mnie brzuch, gardło, właśnie skręciłem kostkę, wpadłem na drzwi do szafy, zgubiłem się na Manhattanie" - takie informacje zdaniem TIU, powołanej do życia po serii bukmacherskich skandali w tenisie, mogą być przydatne dla graczy.

Zgubienie się na Manhattanie faktycznie może wpłynąć na wynik meczu

- Władze tenisowe chyba posunęły się za daleko z tymi ostrzeżeniami. Ośmieszają się. Żeby ujawniać naprawdę insajderską wiedzę, trzeba być kompletnym idiotą - powiedział Roddick.

Proste.


Moim zdaniem to genialna sprawa, ten kontakt z fanami. Wszystko jest przecież w formie zabawy i pisze się raczej o pierdołach. Porównywanie tego do wywiadu jest bez sensu.


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#3 31-08-2009 09:42:36

User

2999500
Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 19-10-2008
Posty: 647

Re: Twitter, Facebook wśród tenisistów

Oj są jaja, są. Przesada leciutka, może niedługo zaczną za nimi chodzić, i sprawdzać co robią w wolnym czasie, żeby przypadkiem kursy im nie spadły? Chore i tyle, Roddick dobrze gada. Skoro faktycznie link do jego profilu jest na stronie USO, to ja też już nic nie rozumiem. Ja przeglądam kilka takich, wrzucę te na których często bywam:

http://twitter.com/SerenaJWilliams - See
http://es-la.facebook.com/Federer - Roger
http://twitter.com/FrytaMatka - Fryta i  Matka
http://twitter.com/AndyRoddick - Andy


I love this game. It means the world to me, so it hurts when you lose.        16 / 62

Offline

 

#4 29-12-2010 10:57:05

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Twitter, Facebook wśród tenisistów


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#5 29-12-2010 11:06:00

Davioz

User

Zarejestrowany: 10-04-2010
Posty: 232

Re: Twitter, Facebook wśród tenisistów

twittery:
1) Novak Djokovic - @DjokovicNovak_
2) Fernando Verdasco - @FerVerdasco83
3) Feliciano Lopez - @feliciano_lopez
4) Andy Roddick - @andyroddick
5) Gael Monfils - @monfilsgael
6) Juan Monaco - @picomonaco
7) John Isner - @JohnIsnerTennis
8) Philipp Petzschner - @Petzsche
9) Andrea Beck - @andi_beck
10) Tommy Haas - @TommyHaas13
11) Pablo Cuevas - @PabloCuevas22
12) Andy Murray - @andy_murray
13) David Nalbandian - @nalbandiandavid
14) Carlos Moya - @Charlymoya
15) Marcos Baghdatis - @marcosbaghdatis
16) Thiemo de Bakker - @ThiemodeBakker
17) Dmitry Tursunov - @TursunovTales
18) Bob Bryan - @Bryanbros
19) Robin Söderling - @RSoderling
20) Ken Skupski - @k_skupski
21) Janko Tipsarevic - @TipsarevicJanko
22) Jamie Murray - @jamie_murray
23) Mahesh Bhupathi - @Maheshbhupathi
24) Peter Polansky - @PPolansky
25) Stanislas Wawrinka - @WawrinkaStan
26) Somdev Devvarman - @sdevvarman
27) Donald young - @DonaldYoungJr
28) Raajev Ram - @RajeevRam
29) Rik de Voest - @RikdeVoest
30) Patrick McEnroe - @PatrickMcEnroe
31) Tommy Robredo - @tommy_robredo
32) Juan Del Potro - @delpotrojuan
33) Ryan Harrison - @ryanharrison92
34) Yves Allegro - @YA78
35) Ivo Karlovic - @ivokarlovic

Ostatnio edytowany przez Davioz (29-12-2010 11:06:54)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora