* mtenis.pun.pl - forum tenisowe, Tenis ATP

mtenis.pun.pl - forum fanów tenisa ATP

Ogłoszenie

Forum zostało przeniesione na adres: www.mtenis.com.pl

#1 21-09-2008 21:23:27

 Robertinho

Moderator

Zarejestrowany: 04-09-2008
Posty: 4674
Ulubiony zawodnik: Roger Federer forever

Wątek komentatorski ;)

Komentarz w meczu tenisowym... Temat rzeka Nasz towarzysz wielogodzinnego zwykle spotkania z ukochana dyscypliną; przyjaciel w czasie zarwanej nocy, otulający delikatną mgiełką głosu nasze nie całkiem sprawne zmysły, przewodnik po tajnikach tenisowgo świata, wreszcie osoba, która razem z nami przeżywa najsilniejsze emocje..., albo odwrotnie, nasz nawiększy koszmar, przemądrzały pajac, który nie tylko psuje przyjemność z oglądania gry, ale czasem wręcz odbiera chęć do czegokolwiek; stronniczy i irytujący, naprawdę nie wiadomo, kto go przed mikrofon puszcza! To właśnie myślimy o komentatorach tenisa.
Chyba w żadnej dyscyplinie sportu nie ma takiej takiej różnorodności stylów; jednocześnie odbiorcy też są grupą dość specyficzną, wymagającą i o bardzo zróżnicowanych gustach. Mało tego, zupełnie inne są wymagania w zależności od ciężaru gatunkowego meczu; jeśli mecz jest słaby i do tego we wczesnej fazie turnieju, zadania komentatora są diametralnie inne niż w przypadku szlagieru na wysokim poziomie; w pierwszym przypadku ma on dużą swobodę, nie tylko może, ale czasem wręcz powinien mówić o czymś innym, niż to co widzowie mają na ekranach; w drugim zaś, powinien przede wszystkim milczeć , a tylko w przerwach w milczeniu może przybliżać nam to, co widzimy.
Ilu ludzi, tyle gustów; dlatego komentatorzy dla jednych ukochani i „kultowi”, dla innych są całkowicie nie do przyjęcia. Moim zdaniem warto to szanować i zawsze pamiętać, że to czego nie znosimy, komuś innemu możę się podobać; co nie znaczy, że jeśli kogoć nie lubimy, mamy to ukrywać.
W tym wątku będziemy dzielić się opiniami o naszych ulubionych komentatorach, jak i o tych, których lubimy jakby troszkę mniej. O ich złotych myślach, jak też kompromitujących wpadkach.

Ostatnio edytowany przez Robertinho (21-09-2008 22:42:05)

Offline

 

#2 21-09-2008 21:51:48

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Wątek komentatorski ;)

Ulubieni komentatorzy:
B. Tomaszewski, K.Stopa, L.Sidor, W.Domański, A.Choynowski

Co do tych mniej lubianych to zazwyczaj tacy, co mnie po prostu nudzą, czyli M.Muras, T.Tomaszewski + T.Lorek.

Rozwinięcie pózniej


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#3 22-09-2008 18:14:44

 Lena

flower power

Zarejestrowany: 02-09-2008
Posty: 594
Ulubiony zawodnik: Marat Safin
WWW

Re: Wątek komentatorski ;)

Pomimo tam kilku wad ja najbardziej lubie słuchać Karola Stopy, no i oczywiście duetu Chojnowski - Sidor. I o ile ten drugi doskonale i kompetentnie radzi sobie z komentatorką w pojedynke tak pan Adaś serwuje czasem niezłe wajchy xDD. No ale nie przeszkadza mi to zupełnie bo zawsze jest śmiesznie i co najważniejsze - sympatycznie

Za to z kałacha potraktowałabym Lola i takiego zioma co komentował tenisa na IO w Pekinie, Adrian Mielnik zdaje sie.
Absolutne niet dla tej dwójki.


No matter what happens in 2009, Marat Safin has already cemented himself
as one of the most exciting - if under performing - champions in recent memory.

s: Sydney, Cincinnati '09; d: AO, Londyn '09 - with Syd
s: Johannesburg, Los Angeles '10; d: AO, RG '10 - with Rob

Offline

 

#4 22-09-2008 20:09:24

 anula

Kobieta z klasą

5646200
Zarejestrowany: 09-09-2008
Posty: 933
Ulubiony zawodnik: Rafa Nadal

Re: Wątek komentatorski ;)

Tylko jeden komentator jest w stanie zmarnowac mi mecz i zmusic do włączenia "mute" na pilocie, to Bohdan Tomaszewski.  Ma wszystkie cechy, których u komentatora sportowego nie akceptuję i nie znoszę,  od jawnie ogłaszanej stronniczości i braku obiektywizmu, po pseudopsychologiczne analizy dotyczące samopoczucia i myśli zawodników. Moim absolutnym numerem 1 jest Leszek Sidor, świetny zarówno solo jak i w duetach z K. Stopą i A. Chojnowskim. Numer dwa to Karol Stopa. Reszta komentatorów plasuje się między życzliwą akceptacją a obojętnością.

Offline

 

#5 22-09-2008 20:27:51

Statystyczny

User

Zarejestrowany: 07-09-2008
Posty: 582
Ulubiony zawodnik: Frank Dancevic

Re: Wątek komentatorski ;)

Ja najbardziej lubię Lecha Sidora,Adama Chojnowskiego,Karola Stopę. Wręcz nie nawidzę Adriana Mielnika,który po prostu nie zna się na tenisie.


Frank Dancevic---------Stefan Koubek---------Grigor Dimitrov-------Dustin Brown------Jo- Wilfried Tsonga-----Łukasz Kubot----- Michał Przysiężny------Horacio Zeballos

http://dropszot.blogspot.com - zapraszam na świetnego bloga poświęconego niższym szczeblom męskich rozgrywek tenisowych.
Blog został zawieszony na nieokreślony okres czasu.

Offline

 

#6 22-09-2008 22:04:07

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Wątek komentatorski ;)

Statystyczny napisał:

Wręcz nie nawidzę Adriana Mielnika,który po prostu nie zna się na tenisie.

To ten Pan z ITVP.pl ? Rzeczywiście ciężko mi się go słuchało, nie tyle głosu, bo dykcja bardzo poprawna, ile "fachowości" w zakresie pojęć tenisowych. Hasła typu : "piękny kończący return" po zagraniu winnera przez podającego, czy "teraz Break Point" kiedy serwujący ma 40-30, czy wreszcie pomysł, że TB się gra do 6 pkt.

Wydaje mi się, że po prostu dziennikarz był z "łapanki" na potrzeby IO, na codzień specjalnie nie orientuje się w tenisie ziemnym.


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#7 22-09-2008 22:15:02

 COA

Last hit for Wimby

Zarejestrowany: 30-08-2008
Posty: 2281
Ulubiony zawodnik: Andy Roddick

Re: Wątek komentatorski ;)

Komentatrozy strzeżcie się, COA weźmie zaraz każdego którego kiedykolwiek słyszał pod lupę. Oceny subiektywne.

Tak więc rozpocznę od komentatorów mojego kochanego Polsatu.

Bohdan Tomaszewski - człowiek-legenda. Potrafi niesamowicie zaciekawić słuchacza, wiele porównań, złożone zdania, bogate słownictwo. Bardzo lubię jego rozważania na temat tego co dzieje się w głowie tenisisty, co sobie myśli. Oby nam więcej takich komentatorów.

Katarzyna Nowak - ahhh. eeeeh cudownie. Tak więc ujmę krótko sprawę. Pani ta ma jako takie pojęcie o tenisie, jednak te wszelkie jęki odstraszają niesamowicie. Za bardzo szpanuje znajomością angielskiego, zamiast zwyczajnie powiedzieć skrót czy półwolej to na siłe ciska tym dropszotem. Czasami powie coś z sensem, ale to z rzadka.

Tomasz Tomaszewski - mój faworyt. Człowieka bardziej zrytego za mikrofonem tenisowym jeszcze nie słyszałem. Po pierwsze primo, jest przygotowany do meczu jak mniej więcej ja do bierzmowania. Turniej w Miami a on szuka w boksie Roddicka Connorsa, z którym Andy zakończył współpracę w Dubaju. Swoją drogą w Rzymie już sie dowiedział xDD.
Poza tym T.T. ma najuboższe słownictwo z możliwych. Ciągłe "tak, znakomicie" lub "ajj nie, źle zagrał teraz". Jedyny plus to to że przeżywa mecz podobnie jak B.T.

Tomasz Lorek - Mówiłem że T.T jest zryty ? A co powiedzieć o nim ? xDD
Jedyny plus to to że czasem rozbawi mnie przy meczu do łez. Te gadanie za przeproszeniem, o dupie marynie, wymienianie ośmiu nazwisk i dwunastu imion... ee nie chce mi sie o nim pisać 

Krzysztof Wanio - Mój ulubiony komentator z Polsatu. Przyjemny głos, ciekawie mówi. Zna się na rzeczy, sporo wie o światku tenisowym. Niebanalne teksty. Zdecydowany plus.

Marcin Muras - Mały bo mały ale plus. Nie podoba mi się jego głos, aczkolwiek jeszcze ujdzie. Wie sporo o kulisach, niezła wiedza o samym tenisie. Młody wilk, będą z niego ludzie, w przeciwieństwie do T.L.

Tak więc ranking Polsatu by COA

1. K.W.
2. B.T.
3. M.M.
4. K.N.
-87. T.T oraz T.L

Eurosport

Lech Sidor - jak to mówi mój trener : "jedyny człowiek, przy którym czuje że wie o tenisie tyle co ja". Technicznie od strony tenisowej wie wszystko, mówi z żartem, przyjemnym głosem. Zdecydowanie kapitalna postać.

Witold Domański - mój number 1. Może nie wie tyle co Sidor, ale jego ironie, poczucie humoru sprawiają że czy gra Roddick, czy Amanmuradova to zostaje przy ekranie i oglądam. Rewelacyjny w duetach z Sidorem (jak komentuje ta para to nie oddycham tylko słucham) czy też z p. Choynowskim. Plus jest też taki że komentuje inne dyscypliny, więc można go częściej słuchać.

Karol Stopa - hmm. Generalnie go lubię za to że wie dużo i mówi bardzo mądrze, Wkurza mnie jednak to że ma odbiorcę za jakiegoś półgłówka i imbecyla w jednym. Ja naprawdę wiem co sie dzieje, bo do cholery oglądam ten mecz i mam IQ wyższe od 75. Ale z racji tego że facet jest dobry w tym co robi to jakoś nie mam do niego wielkiego żalu.

Adam Choynowski - głos jakby facet miał się posypać, ale brzmi to całkiem ok. W duetach rewelacyjny, fajne komentarze, dużo żartu. Jednak gdyby komentował sam, to za wiele by nie powiedział 

Katarzyna Strączy czy jak sie ją tam pisze - guzik wie, gada bez sensu i beznadziejnie, jeczy jak jej imienniczka z Polsatu. Bleeee.

Tomasz Wolfke - jako że na pewno go słyszałem, ale nie jestem w stanie sobie przypomnieć głosu, to nie ocenię tym razem.

Sylwester Sikora - ahh ten francuski akcent. Gada od rzeczy, bogate słownictwo, głosik nienajgorszy. Tyle że teksty na poziomie T.L. Poza tym nie lubi Roddicka, zawsze komentuje przeciwko niemu, niech spada na drzewo.

Innych w tej chwili nie pamiętam napiszcie kogo pominąłem 

Ranking Euro :
1. W.D
2. L.S
3. A.C
4. K.Sto
5. K. Str
6. S.S
-. T.W

The Winner of COA Commentator Award is... Witold Domański

Mam nadzieje że nie przysneliście czytając.

P.s.

mam nadzieje że post sie nie przedawnił


MTT GOAT (2xWimbledon, US Open, 7 innych, w tym Miami i Queens)

Come on Andy!

Offline

 

#8 22-09-2008 22:48:43

 Lena

flower power

Zarejestrowany: 02-09-2008
Posty: 594
Ulubiony zawodnik: Marat Safin
WWW

Re: Wątek komentatorski ;)

Właśnie ja chciałam nawiązać do tego post scriptum ale chyba dam se siana i pośmieje sie na samo wspomnienie


No matter what happens in 2009, Marat Safin has already cemented himself
as one of the most exciting - if under performing - champions in recent memory.

s: Sydney, Cincinnati '09; d: AO, Londyn '09 - with Syd
s: Johannesburg, Los Angeles '10; d: AO, RG '10 - with Rob

Offline

 

#9 23-09-2008 13:23:01

Statystyczny

User

Zarejestrowany: 07-09-2008
Posty: 582
Ulubiony zawodnik: Frank Dancevic

Re: Wątek komentatorski ;)

A jakie dyscypliny komentuje jeszcze Domański? Słyszałem go tylko w jeździe konnej i to raz.


Frank Dancevic---------Stefan Koubek---------Grigor Dimitrov-------Dustin Brown------Jo- Wilfried Tsonga-----Łukasz Kubot----- Michał Przysiężny------Horacio Zeballos

http://dropszot.blogspot.com - zapraszam na świetnego bloga poświęconego niższym szczeblom męskich rozgrywek tenisowych.
Blog został zawieszony na nieokreślony okres czasu.

Offline

 

#10 23-09-2008 15:20:58

 COA

Last hit for Wimby

Zarejestrowany: 30-08-2008
Posty: 2281
Ulubiony zawodnik: Andy Roddick

Re: Wątek komentatorski ;)

Chociażby narciarstwo alpejskie.


MTT GOAT (2xWimbledon, US Open, 7 innych, w tym Miami i Queens)

Come on Andy!

Offline

 

#11 25-09-2008 13:47:04

Barty

User

Zarejestrowany: 02-09-2008
Posty: 663
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Wątek komentatorski ;)

Też nie mam zbyt wielkiej ochoty jeszcze raz tego samego pisać, więc wklejam z Sami Wiecie Jakiego Forum.

EUROSPORT:
Karol Stopa - od lat zawsze go bardzo lubiłem słuchać, nie wyczuwałem wcale, aby zawsze chciał dowalić Rogerowi. Poza tym bardzo mi się podoba barwa jego głosu, którą się przyjemnie słucha, podobnie intonacja, no i potrafi budować ładne zdania po polsku w przeciwieństwie do niektórych kolegów po fachu.
Witold Domański - szef Euro jakoś mnie nigdy nie przekonywał specjalnie, nawet w duetach z Sidorem i Choynowskim. Choć za jedno go lubię - zawsze pamięta (zapisuje), ile ktoś wygrał pktów z rzędu itp. A liczby to jest to.
Lech Sidor - kumpel ze Szczecina...Zdecydowanie się rozwinął w ostatnich latach, ale trochę mnie jednak denerwuje jego zbyt duże zwracanie uwagi na detale techniczne, bo ja sam wiem i widzę, że zawodnik źle się ustawił, nie ugiął nóg, piłkę za blisko ciała miał itp. Choć pewnie wielu ludziom to przybliża trochę ten sport, więc go usprawiedliwiam. No i plus za poczucie humoru.
Adam Choynowski - rozbrajające żarty i w sumie przyjemny głos do słuchania, czasem zabawnie nie wie, co się dzieje na korcie.
Tomasz Wolfke - troszkę za mało kwadransów spędzonych przy mikrofonie, bym mógł go ocenić, raczej obojętny
Sylwester Sikora - jw., choć lubię, jak komentuje piłkę ręczną, bo się zna na rzeczy chopak
Katarzyna Strączy - nie lubię jej, faktycznie nie wiem, co ona tam robi sobie w studiu podczas transmisji...

POLSAT SPORT
Bohdan Tomaszewski - można czasami zamknąć oczy i tylko słuchać odgłosów z kortu i jego komentarza. Cóż, klasyka po prostu, nie do przebicia.
Tomasz Taaak Znakomicie Tomaszewski - żeby czasem coś ciekawego miał do powiedzienia, to może, może... Najgorzej wywiady z obcokrajowcami.
Tomasz Lorek - już sam nie wiem, czy ten gość bardziej mnie wnerwia czy śmieszy... W każdym bądź razie żałosny koleś, jak dla mnie. Mógłby czasami opowiedzieć chociaż, co jego babcia wczoraj na imprezie u cioci Marysi zjadła.
Katarzyna Doskonale Nowak - ęęę, aaa, eee - jednym słowem - tragedia
Marcin Muras - rzeczowy facet, fajnie komentuje to, co się dzieje na korcie. Kiedy trzeba, powie coś dodatkowego, jak na PS nieźle.
Krzysztof Wanio - bardzo mi się podobało, jak chyba 2 lata temu (Henin vs. Mauresmo) komentował finały z Londynu. Taki fajny, kobiecy głosik miał. W tym roku jak komentował z Panem Starszym też mi się podobało, zna się na rzeczy facet.
No i chyba tyle, nikogo nie pominąłem, mam nadzieję.
Pewnie i nikt nawet połowy tego nie przeczyta, ale musiałem wyrazić swoje zdanie.
To na koniec ranking:
Najlepsi:
1. Karol Stopa i Bohdan Tomaszewski
2. Adam Choynowski
3. Krzysztof Wanio

Najgorsi:
1. Tomasz Lorek
2. Katarzna Nowak
3. Katarzyna Strączy

Offline

 

#12 25-09-2008 20:23:46

Statystyczny

User

Zarejestrowany: 07-09-2008
Posty: 582
Ulubiony zawodnik: Frank Dancevic

Re: Wątek komentatorski ;)

Najbardziej denerwuje mnie tendencja Katarzyny Strączy do mówienia "drajwa woleja". Dlaczego w takim razie nie "dropa shota". Równie dobrze mogłaby puścić coś takiego.


Frank Dancevic---------Stefan Koubek---------Grigor Dimitrov-------Dustin Brown------Jo- Wilfried Tsonga-----Łukasz Kubot----- Michał Przysiężny------Horacio Zeballos

http://dropszot.blogspot.com - zapraszam na świetnego bloga poświęconego niższym szczeblom męskich rozgrywek tenisowych.
Blog został zawieszony na nieokreślony okres czasu.

Offline

 

#13 07-10-2008 20:17:16

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Wątek komentatorski ;)

anula napisał:

Tylko jeden komentator jest w stanie zmarnowac mi mecz i zmusic do włączenia "mute" na pilocie, to Bohdan Tomaszewski.

Moja sympatia na tym polu jest zupełnie przeciwna ni z u Ciebie, Aniu
Bohdan Tomaszewski to wielbiony przeze mnie dziennikarz. Nie będę polemizował z tym co o nim napisałaś, bo się z tym po prostu zgadzam (podświadoma stronniczość i czasami brak obiektywizmu), ale te cechy akurat i tego Pana ni wcale nie przeszkadzają.
Szanuję Go za to jak zasłużonym i legendarnym jest komentatorem. Komentuje inaczej niż reszta, co wcale nie dziwi - to jest po prostu inna szkoła dziennikarska i zupełnie inny styl.
Brak dobrej znajomości takiej wiedzy encyklopedycznej (typu kto obecnie ile wygrał, z kim gdzie przegrał itp) u tego Pana puszczam płazem.

Każdy dziennikarz ma zalety, które bardzo u Niego cenie i przez to pomijam pewne braki.
Np Od Karola Stopy wymagam tego w czym jest najlepszy - opisywania układu sił w ATP, formy graczy, rozważań odnośnie najbliższych miesięcy, tego co się może w tourze wydarzyć, bardzo dobrego przygotowania od strony statystyczno-historycznej. I nie przeszkadza mi, że mało mówi o technice gry czy nie rozkłada na czynniki pierwsze każdego zagrania jak to robi Lech Sidor.

Podobnie u Sidora - to, że powie, że Gonzalez gra lewą ręką (QC w tym roku) to absolutnie niczego nie zmienia w moim postrzeganiu Go - ważne, żeby robił to w czym jest znakomity - tenis od strony taktyczno-technicznej.

Każdy z w/w dziennikarzy (ta trójka to absolutny Top w świecie polskiego dziennikarstwa tenisowego, na 4 miejscu umieściłbym Krzysztofa Wanio) ma swój styl, sposób relacjonowania meczu i bardzo fajnie się ich słucha.

Na 1 miejscu jednak Pan Bohdan, Jego styl, pewnie wskutek upływu czasu, jest dla mnie unikatowy, specyficzny i z każdym wypowiedzianym słowem Jego komentarz zapisuje się w historii komentatorki.
Osobiście uwielbiam oglądać mecze, gdy wiem, że będzie je komentował.


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#14 08-10-2008 21:07:05

 anula

Kobieta z klasą

5646200
Zarejestrowany: 09-09-2008
Posty: 933
Ulubiony zawodnik: Rafa Nadal

Re: Wątek komentatorski ;)

DUN I LOVE napisał:

anula napisał:

Tylko jeden komentator jest w stanie zmarnowac mi mecz i zmusic do włączenia "mute" na pilocie, to Bohdan Tomaszewski.

Moja sympatia na tym polu jest zupełnie przeciwna ni z u Ciebie, Aniu
Bohdan Tomaszewski to wielbiony przeze mnie dziennikarz. Nie będę polemizował z tym co o nim napisałaś, bo się z tym po prostu zgadzam (podświadoma stronniczość i czasami brak obiektywizmu), ale te cechy akurat i tego Pana ni wcale nie przeszkadzają.
Szanuję Go za to jak zasłużonym i legendarnym jest komentatorem. Komentuje inaczej niż reszta, co wcale nie dziwi - to jest po prostu inna szkoła dziennikarska i zupełnie inny styl.
Brak dobrej znajomości takiej wiedzy encyklopedycznej (typu kto obecnie ile wygrał, z kim gdzie przegrał itp) u tego Pana puszczam płazem.

Każdy dziennikarz ma zalety, które bardzo u Niego cenie i przez to pomijam pewne braki.
Np Od Karola Stopy wymagam tego w czym jest najlepszy - opisywania układu sił w ATP, formy graczy, rozważań odnośnie najbliższych miesięcy, tego co się może w tourze wydarzyć, bardzo dobrego przygotowania od strony statystyczno-historycznej. I nie przeszkadza mi, że mało mówi o technice gry czy nie rozkłada na czynniki pierwsze każdego zagrania jak to robi Lech Sidor.

Podobnie u Sidora - to, że powie, że Gonzalez gra lewą ręką (QC w tym roku) to absolutnie niczego nie zmienia w moim postrzeganiu Go - ważne, żeby robił to w czym jest znakomity - tenis od strony taktyczno-technicznej.

Każdy z w/w dziennikarzy (ta trójka to absolutny Top w świecie polskiego dziennikarstwa tenisowego, na 4 miejscu umieściłbym Krzysztofa Wanio) ma swój styl, sposób relacjonowania meczu i bardzo fajnie się ich słucha.

Na 1 miejscu jednak Pan Bohdan, Jego styl, pewnie wskutek upływu czasu, jest dla mnie unikatowy, specyficzny i z każdym wypowiedzianym słowem Jego komentarz zapisuje się w historii komentatorki.
Osobiście uwielbiam oglądać mecze, gdy wiem, że będzie je komentował.

To właśnie jest niesamowite, że tak bardzo różnie postrzegamy określoną rzecz; to wręcz fascynujące, że tak diametralnie inaczej można oceniac człowieka ( oczywiście jako komentatora ). Czasami zastanawiam się, jakie są tego przyczyny i niestety nic sensownego nie udało mi się wymyślic. Oczywiście, każdy z nas ma swoich ulubionych komentatorów i pewnie tylko o takich odczuciach możemy mówic. Żeby obiektywnie wyłonic najlepszych, musielibyśmy zastosowac jakieś kryteria i sposób ich oceny, ale to już dłuższa zabawa.

Offline

 

#15 08-10-2008 21:26:03

 Robertinho

Moderator

Zarejestrowany: 04-09-2008
Posty: 4674
Ulubiony zawodnik: Roger Federer forever

Re: Wątek komentatorski ;)

Ja myślę, że to niemożliwe zrobić jakieś kryteria obiektywnej oceny jakości komentarza. Podział "się podoba" - "się nie podoba" jest chyba w tym wypadku najlepszy. Można oczywiście oceniać sam warsztat, jak kto mówi po polsku, jaką ma wiedzę itp., ale tu chyba zupełnie nie o to chodzi. Jak kogoś lubimy, to siłą rzeczy dorabiamy ideologie podkreślamy zalety, a wad w ogóle nie dostrzegamy(a czasem to co jest dla jednego wadą, dla innych jest zaletą; patrz Tomaszewski Senior).
Ja przykładowo uważam, że Karol Stopa jest obiektywnie najlepszy, a jest duże grono osób, które go organicznie nie znosi. Z kolei taki Adaś Choyowski w jakichś tam obiektywnych kryteriach wypadłby zapewne mizernie, bo częstokroć jego kontakt z tym co się dzieje aktualnie na korcie, jest powiedzmy średni , ale przecież ma on grupe oddanych fanów, do których i niżej podpisany się zalicza

Ostatnio edytowany przez Robertinho (08-10-2008 21:28:05)

Offline

 

#16 26-10-2008 18:38:09

Barty

User

Zarejestrowany: 02-09-2008
Posty: 663
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Wątek komentatorski ;)

Z dzisiejszego spotkania Feda z Nalbim. Jest 6/3 i 5/3 bodajże, ograomna przewaga Rogera, widać, że zaraz koniec. Ktoś z trybun krzyczy do Davida: "VAMOS". Na to Choynowski: "Chyba pod prysznicos"...

Offline

 

#17 26-10-2008 19:09:11

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Wątek komentatorski ;)

Dziś było kilka "perełek" pary Domański/ Choynowski.
Mi utkwiła w głowie ta po zepsutym bh Federera w 1 secie.

Domański mówi: "ale co to za pomysł grać przez środek, nie lepiej zagrać bh krossa, był cały wolny kort, wtedy Nalbandian albo by w ogóle nie dobiegł albo podpierając się nosem zagrałby wykładkę".

W zasadzie nie wiem co w tym śmiesznego ( ), ale z tego "podpierając się nosem" nie mogłem przestać wyć


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#18 26-10-2008 20:54:07

 Lena

flower power

Zarejestrowany: 02-09-2008
Posty: 594
Ulubiony zawodnik: Marat Safin
WWW

Re: Wątek komentatorski ;)

No to ja też dziś wyłam z tego "pod prysznicos" co już kolega wyżej przytoczył i chyba niezawodny Pan Starszy wspomnial coś o szwajcarskiej sknerze xDD


No matter what happens in 2009, Marat Safin has already cemented himself
as one of the most exciting - if under performing - champions in recent memory.

s: Sydney, Cincinnati '09; d: AO, Londyn '09 - with Syd
s: Johannesburg, Los Angeles '10; d: AO, RG '10 - with Rob

Offline

 

#19 28-10-2008 19:35:54

Statystyczny

User

Zarejestrowany: 07-09-2008
Posty: 582
Ulubiony zawodnik: Frank Dancevic

Re: Wątek komentatorski ;)

Znalazłem wielką skarbnicę przeróżnych perełek ( najstarsze pochodzą z 1996 ,para Chojnowski/Wolfke )
http://www.sportsboard.pl/Forum/viewthr … genumber=1

Miłej lektury


Frank Dancevic---------Stefan Koubek---------Grigor Dimitrov-------Dustin Brown------Jo- Wilfried Tsonga-----Łukasz Kubot----- Michał Przysiężny------Horacio Zeballos

http://dropszot.blogspot.com - zapraszam na świetnego bloga poświęconego niższym szczeblom męskich rozgrywek tenisowych.
Blog został zawieszony na nieokreślony okres czasu.

Offline

 

#20 28-10-2008 19:46:39

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Wątek komentatorski ;)

Statystyczny napisał:

http://www.sportsboard.pl/Forum/viewthread.php?FID=12&TID=17473&pagenumber=1

Kurde, jakieś fajne forum


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora