* mtenis.pun.pl - forum tenisowe, Tenis ATP

mtenis.pun.pl - forum fanów tenisa ATP

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Forum zostało przeniesione na adres: www.mtenis.com.pl

#1 17-01-2009 23:46:17

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Ao w lutym?

W przeddzień rozpoczęcia Wielkoszlemowego Australian Open 2009 tenisiści coraz częściej sugerują przesunięcie terminu imprezy w kolejnych latach ze stycznia na luty.

Jako pierwszy zasugerował to Federer, który został lekko skrytykowany przez organizatorów.
Stronę Szwajcara wziął Novak Djoković, a wczoraj oficjalne stanowisko zajął lider światowych rozgrywek - Rafael Nadal, który poparł swoich rywali z kortu.

Przedatne linki:
Rafa:
http://eurosport.yahoo.com/17012009/58/ … hange.html

Novak:
http://uk.eurosport.yahoo.com/16012009/ … hange.html

Roger:
http://uk.eurosport.yahoo.com/15012009/ … stion.html


Co Wy o tym sądzicie?


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#2 18-01-2009 08:36:57

User

2999500
Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 19-10-2008
Posty: 647

Re: Ao w lutym?

Szczerze mówiąc, mogliby już w tym roku przesunąć, najlepiej od 2 lutego, kiedy zaczynam ferie xD
Przeszkadza im to że mają taką krótką przerwę międzysezonową, i doskonale to rozumiem, coniektórzy tej przerwy praktycznie nie mieli, bo sezon zaczęli już 1.01. Oczywiście kolejnym powodem jest zdrowie, jak, o ile dobrze pamiętam, mówił Novak. Rzeczywiście sezon tenisowy jest najdłuższym sezonem, i jeżeli tak dalej pójdzie to niedługo przerwa będzie trwała tydzień : )

W sumie, ja nie jestem postawiona na ich miejscu, ale mogę sobie tylko wyobrazić zmęczenie itd. Mi w tym roku tylko jedna rzecz przeszkadza, czego AO sie kończy, a ferie się zaczynają ?


I love this game. It means the world to me, so it hurts when you lose.        16 / 62

Offline

 

#3 18-01-2009 08:44:05

b@der

User

10866921
Zarejestrowany: 15-12-2008
Posty: 184
WWW

Re: Ao w lutym?

u mnie dopiero 1 lutego ferie się zaczynają, a jutro AO!! Mogliby to przesunąc, nie miałbym nic przeciwko..
Co do tej przerwy to powiem tyle: Za krótka! Męki jakie przechidzą gracze są okropne... przydałaby się im większa przerwa i odstęp między AO!

Offline

 

#4 18-01-2009 11:32:01

 Kubecki

User

Zarejestrowany: 03-09-2008
Posty: 1683
Ulubiony zawodnik: Novak Djokovic

Re: Ao w lutym?

aś napisał:

W sumie, ja nie jestem postawiona na ich miejscu, ale mogę sobie tylko wyobrazić zmęczenie itd. Mi w tym roku tylko jedna rzecz przeszkadza, czego AO sie kończy, a ferie się zaczynają ?

Dobrze Ci tak


co do przesunięcia AO, pomijając to ze dla kibiców będzie to zmiana na minus (ten klimat początku sezonu i AO) to myślę ze to dobry pomysl. Od tego roku czołówka musi grać więcej w turniejach 250, czego przyklad mielismy już w tym sezonie, a więc WS mogliby im przesunąć i dać czas na odpoczynek i przygotowanie. Czasami mam wrażenie, że Australian to taki turniej, w którym poziom mógłby być zdecydowanie wyższy.

Offline

 

#5 18-01-2009 12:51:59

 COA

Last hit for Wimby

Zarejestrowany: 30-08-2008
Posty: 2281
Ulubiony zawodnik: Andy Roddick

Re: Ao w lutym?

Tak tak, niech przesuną za rok, akurat znowu będę mieć ferie.


MTT GOAT (2xWimbledon, US Open, 7 innych, w tym Miami i Queens)

Come on Andy!

Offline

 

#6 14-01-2010 19:40:03

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Ao w lutym?

Haas optuje za rozgrywaniem Ao w lutym.

Haas suggests February start for Australian Open

      Haas suggests February start for Australian Open Tommy Haas wants a later start for the Australian open, with the German even suggesting a February date.

      With the 2010 ATP campaign already underway little more than a month after the December Davis Cup final, which wrapped up 2009 for Spain and the Czech Republic, Haas would prefer more down time.

      "The question is whether it (the season start) should be a little bit later," said last summer's Wimbledon semifinalist. "Somewhere like the middle or end of February would be a nice start.

      "Then you could still have the season finish beginning of November, and you wouldn't have to come down here until maybe end of January beginning of February.

      "Maybe the season should be done by the middle of October, latest. Everybody is coming down here really early. Some people leave right away after Christmas."

      The 31-year-old, a former world No. 2, said that players may be able to succeed where the suits and administrators have so far failed to make any progress. "If the Top 100 player would come together, we could come up with a schedule pretty quickly and tell exactly how we would like it," he said.

      Men's tennis is currently facing potential strife from players, who feel they need more down time between seasons.

http://www.tennistalk.com/en/news/20100 … alian_Open


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#7 14-01-2010 19:47:25

 Fed-Expresso

Masta

Zarejestrowany: 02-09-2008
Posty: 3056
Ulubiony zawodnik: Rafael "The Slice King" Nadal

Re: Ao w lutym?

Temat wałkowany miliard razy bez żadnego skutku, myślę, że nie ma co nad tym dyskutować dopóki nie zapadną jakieś konkretne decyzje.

Offline

 

#8 15-01-2010 14:05:59

 szeva

User

Zarejestrowany: 06-10-2009
Posty: 1266

Re: Ao w lutym?

Uważam, że przesunięcie AO na luty to dobry pomysł, obecnie po dwóch tygodniach gry mamy już Szlema i nie wszyscy zdążą wpaść w rytm, a tak przez cały styczeń mielibyśmy turnieje przygotowawcze (może by tam jakiś Masters wsadzili), a w lutym po miesiącu gry turniej byłby sprawiedliwszy, a i podejrzewam, że poziom wyższy


I LOVE TENNIS!!!!!!!!!!!!!!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora