* mtenis.pun.pl - forum tenisowe, Tenis ATP

mtenis.pun.pl - forum fanów tenisa ATP

Ogłoszenie

Forum zostało przeniesione na adres: www.mtenis.com.pl

  • Index
  •  » ATP Tour
  •  » Najbardziej niedoceniany zawodnik w ATP.

#1 29-04-2009 10:29:00

 Robertinho

Moderator

Zarejestrowany: 04-09-2008
Posty: 4674
Ulubiony zawodnik: Roger Federer forever

Najbardziej niedoceniany zawodnik w ATP.

Którego gracza(graczy) uznajecie z najbardziej niedocenianego w rozgrywkach?

Offline

 

#2 29-04-2009 14:01:15

 asiek

User

Zarejestrowany: 04-12-2008
Posty: 1694

Re: Najbardziej niedoceniany zawodnik w ATP.

del Potro/ Simon - mało o nim szumu a jest przecież piątym/siódmym tenisistą świata.

Myśle, że niedoceniani są również niemieccy gracze. Phau, Peztschner, Beck. Nieźli technicznie, potrafią naspuś krwi faworytom ale jednego czegoś im brakuje.

Ostatnio edytowany przez asiek (29-04-2009 14:04:18)

Offline

 

#3 29-04-2009 15:27:13

 COA

Last hit for Wimby

Zarejestrowany: 30-08-2008
Posty: 2281
Ulubiony zawodnik: Andy Roddick

Re: Najbardziej niedoceniany zawodnik w ATP.

Nikolay Davydenko.


MTT GOAT (2xWimbledon, US Open, 7 innych, w tym Miami i Queens)

Come on Andy!

Offline

 

#4 29-04-2009 18:32:13

 Robertinho

Moderator

Zarejestrowany: 04-09-2008
Posty: 4674
Ulubiony zawodnik: Roger Federer forever

Re: Najbardziej niedoceniany zawodnik w ATP.

Nikolay Davydenko, David Ferrer. Ja doprawdy pojąć nie mogę, jak ktoś grający tak mądrze i zarazem skutecznie jak Kola, może być określany mianem nudziarza i leszcza. Jak na swoje warunki fizyczne i możliwości techniczne  jest fantastyczny. Żeby taki Murray potrafił tak grać w korcie, zamiast klepać 3 metry za linią, zachwytom nie byłoby końca.

Offline

 

#5 29-04-2009 19:38:09

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: Najbardziej niedoceniany zawodnik w ATP.

Robertinho napisał:

Nikolay Davydenko, David Ferrer. Ja doprawdy pojąć nie mogę, jak ktoś grający tak mądrze i zarazem skutecznie jak Kola, może być określany mianem nudziarza i leszcza. Jak na swoje warunki fizyczne i możliwości techniczne  jest fantastyczny.

Coś w ten deseń chciałem napisać Dla mnie to jest niepojęte, jak ten człowiek jest poniżany w różnego rodzaju komentarzach internautów.

O Jego umiejętnościach było szeroko, ja bym zwrócił uwagę na inną rzecz, mianowicie to jak ten człowiek dorastał "tenisowo". Grał w pół-zawodowych turniejach w Niemczech, tylko po to, by zarobić na chleb. To był Jego sposób na życie. On nie miał obok siebie 50 sparingpartnerów, 60 masażystów, 27 fizjoterapetutów, 16 coachów czy najlepszych menagerów. Nie otrzymywał też ogromnych sum pieniężnych od związku krajowego na apanaże dla swojego sztabu, jaki by on nie był.
Ten facet tytaniczną, nieustanną pracą i niewyobrażalnym zacięciem zawędrował tak daleko i śmiem twierdzić, że gdyby od najmłodszych lat był właściwie trenowany pod wyczyn to byłby jednym z najlepszych tenisistów w historii swojej dekady.

Wyniki też są tu bardzo wymowne. Nadala kilka razy już dopadł, jak przegrywał to po walce (vide Rzym 2007), Federer go ogrywał, ale mało kiedy były to łatwe mecze, zazwyczaj były mniejsze lub większe problemy. Murray był kilkakrotnie wręcz ośmieszany, ganiany niemiłosiernie przez Denkę. Djoković dostał bajgla w Szanghaju.

Jak się spojrzy na to w jakim stylu odniósł on 2 najcenniejsze w swojej karierze zwycięstwa (Paryż 2006, Miami 2008) i zestawi to z opiniami wygłaszanymi na temat Jego tenisa to nasuwa się wniosek, że duża część ludzi ogląda tenis przy wyłączonym TV. Pomylić się, rzecz ludzka, ale jeżeli dziennikarze piszą takie rzeczy to naprawdę nie potrafię tego zrozumieć.


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#6 29-04-2009 20:02:30

 anula

Kobieta z klasą

5646200
Zarejestrowany: 09-09-2008
Posty: 933
Ulubiony zawodnik: Rafa Nadal

Re: Najbardziej niedoceniany zawodnik w ATP.

DUN I LOVE napisał:

Robertinho napisał:

Nikolay Davydenko, David Ferrer. Ja doprawdy pojąć nie mogę, jak ktoś grający tak mądrze i zarazem skutecznie jak Kola, może być określany mianem nudziarza i leszcza. Jak na swoje warunki fizyczne i możliwości techniczne  jest fantastyczny.

Coś w ten deseń chciałem napisać Dla mnie to jest niepojęte, jak ten człowiek jest poniżany w różnego rodzaju komentarzach internautów.

O Jego umiejętnościach było szeroko, ja bym zwrócił uwagę na inną rzecz, mianowicie to jak ten człowiek dorastał "tenisowo". Grał w pół-zawodowych turniejach w Niemczech, tylko po to, by zarobić na chleb. To był Jego sposób na życie. On nie miał obok siebie 50 sparingpartnerów, 60 masażystów, 27 fizjoterapetutów, 16 coachów czy najlepszych menagerów. Nie otrzymywał też ogromnych sum pieniężnych od związku krajowego na apanaże dla swojego sztabu, jaki by on nie był.
Ten facet tytaniczną, nieustanną pracą i niewyobrażalnym zacięciem zawędrował tak daleko i śmiem twierdzić, że gdyby od najmłodszych lat był właściwie trenowany pod wyczyn to byłby jednym z najlepszych tenisistów w historii swojej dekady.

Wyniki też są tu bardzo wymowne. Nadala kilka razy już dopadł, jak przegrywał to po walce (vide Rzym 2007), Federer go ogrywał, ale mało kiedy były to łatwe mecze, zazwyczaj były mniejsze lub większe problemy. Murray był kilkakrotnie wręcz ośmieszany, ganiany niemiłosiernie przez Denkę. Djoković dostał bajgla w Szanghaju.

Jak się spojrzy na to w jakim stylu odniósł on 2 najcenniejsze w swojej karierze zwycięstwa (Paryż 2006, Miami 2008) i zestawi to z opiniami wygłaszanymi na temat Jego tenisa to nasuwa się wniosek, że duża część ludzi ogląda tenis przy wyłączonym TV. Pomylić się, rzecz ludzka, ale jeżeli dziennikarze piszą takie rzeczy to naprawdę nie potrafię tego zrozumieć.

Pełna zgoda.  W innym wątku napisałam i w dalszym ciągu to podtrzymuję:  Szanuję go za ogromną pracowitośc, determinację w dążeniu do celu i " charakternośc". Pod względem atrakcyjności medialnej i tenisowej plasuje się na jednej z ostatnich pozycji, ale ma to, czego brakuje wielu zawodnikom, bijących go talentem o głowę. Ma przysłowiowe "jaja" i wie po co wychodzi na kort.

Offline

 

#7 29-04-2009 21:19:25

Yannick

User

Zarejestrowany: 19-01-2009
Posty: 762
Ulubiony zawodnik: Tomic-Roddick

Re: Najbardziej niedoceniany zawodnik w ATP.

Davidenko ...jest olewany na każdym kroku na wszystkich  forach,
jednak od lat jest w pierwszej dziesiątce ,a wyniki jakie osiąga dla wielu są
tylko marzeniem.
Del Potro- po A.O ubyło mu fanów ale na pewno Martin jeszcze pokaże na co go stać,
dla mnie to pewniak na czołową dwudziestkę, na wiele sezonów...

Offline

 

#8 31-01-2011 19:23:14

 Robertinho

Moderator

Zarejestrowany: 04-09-2008
Posty: 4674
Ulubiony zawodnik: Roger Federer forever

Re: Najbardziej niedoceniany zawodnik w ATP.

Może to dziwne, ale dość mocno, również przeze mnie, niedoceniany był Djokovic. W Australii pokazał jak wielki tkwi w nim potencjał.

Offline

 

#9 31-01-2011 20:46:12

 Widzu

User

Zarejestrowany: 13-12-2009
Posty: 572
Ulubiony zawodnik: Rafael Nadal

Re: Najbardziej niedoceniany zawodnik w ATP.

Na pewno Davydenko, olewany na każdym kroku. Przez dłuższy czas brak zainteresowania ze strony sponsorów, podczas turniejów zawsze na bocznych kortach...

Bądź bardziej uważny. R.

Ostatnio edytowany przez Robertinho (31-01-2011 20:57:18)

Offline

 

#10 13-02-2011 02:01:52

 Evans

User

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 13-02-2011
Posty: 202

Re: Najbardziej niedoceniany zawodnik w ATP.

Zdecydowanie David Ferrer.

Offline

 
  • Index
  •  » ATP Tour
  •  » Najbardziej niedoceniany zawodnik w ATP.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora