* mtenis.pun.pl - forum tenisowe, Tenis ATP

mtenis.pun.pl - forum fanów tenisa ATP

Ogłoszenie

Forum zostało przeniesione na adres: www.mtenis.com.pl

#101 31-10-2008 23:00:22

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: TMS Paryż-Bercy 2008

Bizon napisał:

A co ta pilka byla dobra ? Bo nie widzialem tego...

Tak Piłka była jakieś 45-50 % w korcie, aż dziw, że w takim momencie A-Rod tego nie sprawdzał. Teraz można powiedzieć, że wtedy przegrał wygrany mecz.

Widownia francuska to jednak bydło. Nic nie pasuje, bez przerwy jakieś dzikie buczenie, gwizdy, jednym słowem porażka. Nawet Pan Bohdan się pod koniec poirytował i delikatnie, acz wyraźnie skarcił publikę.
Btw dziś gwizdy pożegnały Nadala


Meczyk Jo z Andym na dobrym poziomie, co nie zmienia faktu, że jeszcze jakieś 2-3 lata temu Roddick spokojnie by to wygrał - tyle BP zepsutych w prosty sposób to był pikuś. Gorzej jak przy swoim podaniu zabraknie 1-ego serwisu, a jest nieciekawa sytuacja w gemie. Wtedy zaczynamy na wariata ganiać do siatki i w ten sposób Jo wygrał dziś 2 seta, a zdawało się, że Andy ma mecz pod kontrolą.
Francuz strasznie szarpał, sporo psuł, bardzo długo nie potrafił wejść w uderzenie - serwis często zawodził.
Aż zdumiewające jest to, że dzisiejszy Roddick nie potrafił wykorzystać przecież bardzo przewlekłych okresów słabszej gry Tsongi.

Półfinalistów mamy w komplecie - Simon modli się ,aby wygrał Kolia, bo każdy inny wynik niż ponowny triumf Denki spycha Gillesa na miejsce rezerwowe "szanghajskiej" listy.


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#102 31-10-2008 23:10:06

Bizon

siła spokoju

Zarejestrowany: 05-09-2008
Posty: 2203
Ulubiony zawodnik: Andy Roddick
WWW

Re: TMS Paryż-Bercy 2008

No Simon na pewno ostro przeklina los. Zyciowa i pewnie jedyna szansa na MC, a tu Federer wycofuje sie po raz pierwszy w przeciagu 193 turniejow, przez co przesadzone ze traci szanse gry w Szanghaju. Obecnie Gilles ma 356 pkt. , jezeli Tsonga jutro wygra bedzie mial 360, jezeli wygra Blake, to jankes bedzie mial 380. Czyli wynika na to ze kto by jutro w tym 1/2 nie wygral, to i tak wyprzedzi Simona.

Jezeli Blake awansuje do finalu, a turniej wygra Nalbandian to wyleci tez Del Potro. Niezle jaja


MTT Singiel : (Rank-2)

W : Los Angeles 08, Dubaj 09, New Heaven 09, Bangkok 09, Pekin 09, Madryt 10, Roland Garros 10, Barcelona 11, Madryt 11, Roland Garros 11
F  : Olympic Games 08, Bangkok 08, s'Hertogenbosch 10, Wimbledon 10, Los Angeles 10, Memphis 11

Offline

 

#103 31-10-2008 23:16:44

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: TMS Paryż-Bercy 2008

Zdecydowanie wolałbym w Turnieju Mistrzów 2 z 3 : Nalb, Blake, Tsonga od pary Del Potro - Simon. Ta "pierwsza trójka" dużo bardziej barwna. Oczywiście fajnie by było, żeby każdy mógł zagrać, ale to chyba jest jeden z uroków tej imprezy, że "cut-off" jest tak mocno zakrojony.


Z tym challegnem to faktycznie zmieszanie, chciałoby się rzec, że trochę techniki i człowiek się gubi


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#104 31-10-2008 23:19:26

 anula

Kobieta z klasą

5646200
Zarejestrowany: 09-09-2008
Posty: 933
Ulubiony zawodnik: Rafa Nadal

Re: TMS Paryż-Bercy 2008

DUN I LOVE napisał:

Widownia francuska to jednak bydło. Nic nie pasuje, bez przerwy jakieś dzikie buczenie, gwizdy, jednym słowem porażka.

Jedno z lepszych podsumowań turnieju.

Offline

 

#105 31-10-2008 23:22:33

Bizon

siła spokoju

Zarejestrowany: 05-09-2008
Posty: 2203
Ulubiony zawodnik: Andy Roddick
WWW

Re: TMS Paryż-Bercy 2008

Tak sie wlasnie zastanawiam czy to wycofanie sie Federera bylo rzeczywiscie spowodowane urazem, czy tez moze naciskiem sponsorow, stacji telewizyjnych transmitujacych MC by jednak ktos inny niz Simon zagral w Szanghaju. Z drugiej strony to bzdura totalna, by Federer mial zrezygnowac z walki o pieniadze i kolejny tutal Masters do kolekcji. Wspolczuje Simonowi, byl tak blisko, a skonczylo sie na duzym rozczarowaniu. Bedzie mial chlopak dzisiaj nieprzespana noc.

Co do widowni to wszedzie jest chamstwo kiedy gra miejscowy z kims innym, a siega ono zenitu kiedy rozgrywane sa tak dramatyczne mecze. Podobnie bylo na US Open w meczu Roda z Djokovicem, albo Youzhny - Ljubicic kiedys w Zagrzebiu.

Ostatnio edytowany przez Bizon (31-10-2008 23:25:27)


MTT Singiel : (Rank-2)

W : Los Angeles 08, Dubaj 09, New Heaven 09, Bangkok 09, Pekin 09, Madryt 10, Roland Garros 10, Barcelona 11, Madryt 11, Roland Garros 11
F  : Olympic Games 08, Bangkok 08, s'Hertogenbosch 10, Wimbledon 10, Los Angeles 10, Memphis 11

Offline

 

#106 31-10-2008 23:28:47

 Art

User

Zarejestrowany: 28-08-2008
Posty: 1261
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: TMS Paryż-Bercy 2008

Ja się dzisiaj delikatnie zmartwiłem bo Nalbandian coś tam podobno przebąkuje, że jego bardziej od Masters Cup interesuje Puchar Davisa i byc może nawet jeśli będzie miał taką możliwośc to do Chin i tak nie poleci [btw w tamtym roku odmówił bycia rezerwowym]. Szkoda by było bo ten turniej potrzebuje Argentyńczyka w takiej dyspozycji w jakiej się obecnie znajduje

PS. Dzisiaj też zasłyszałem nową ksywkę Nalba, która spodobała mi się niemal tak jak "IndoorMonster" - "Mr.October"

PS2. Same fajne mecze dzisiaj były, szkoda, że tylko dwa się odbyły w całości Dramaturgia i poziom sportowy zdecydowanie godny turnieju Masters.

PS3. Paryska wieś ['] ci ludzie chyba zapomnieli kto od 4lat wygrywa ich turniej narodowy

Offline

 

#107 31-10-2008 23:31:16

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: TMS Paryż-Bercy 2008

Nie,nie, myślę Bizon, że tutaj nacisk sponsorów był, ale na innego gracza, o czym za chwilę.

Roger po prostu postanowił wziąć odwet na Simonie, Gilles ograł Go w Kanadzie, przesądzając w zasadzie o oddaniu nr1, to teraz Roger oddał mecz Jamesowi, który przy odrobinie szczęścia wyrzuci Simona z Szanghaju Oczywiście to raczej żartobliwe było.
Patrząc na szpital w czołówce Gilles ma dużą szansę na Masters Cup, czuję, że będą wycofania.

Widział ktoś mecz Nadala? Słyszałem, że tam ostry lincz od publiki zebrał. Starał się pokazać, wyszedł na kort, nie rozumiem zachowania Francuzów. Błąd Parera popełnił ale trochę wcześniej.
Wg mnie po madryckiej męczarni Rafael powinien dać sobie spokój z tym turniejem. Albo Ci przywołani wyżej sponsorzy zadziałali, albo po prostu sztab Hiszpana znów przysnął. Nawet jeżeli ten bark ma się już ok to czasami warto przymknąć oko na opinię lekarzy i pomyśleć, ile zdrowia na korcie ten chłopak zostawił w tym sezonie, zwłaszcza, że nr 1 ma zapewniony i Szanghaj w bliskiej perspektywie - niefortunna decyzja.

Rafa próbował się oszczędzać, podejrzewam, że ten debel z Monaco to pewna forma treningu, zastosowana alternatywnie do typowego reżimu treningowego, jakiemu 22-latek z Majorki jest poddawany.


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#108 31-10-2008 23:50:50

 anula

Kobieta z klasą

5646200
Zarejestrowany: 09-09-2008
Posty: 933
Ulubiony zawodnik: Rafa Nadal

Re: TMS Paryż-Bercy 2008

DUN I LOVE napisał:

Nie,nie, myślę Bizon, że tutaj nacisk sponsorów był, ale na innego gracza, o czym za chwilę.

Roger po prostu postanowił wziąć odwet na Simonie, Gilles ograł Go w Kanadzie, przesądzając w zasadzie o oddaniu nr1, to teraz Roger oddał mecz Jamesowi, który przy odrobinie szczęścia wyrzuci Simona z Szanghaju Oczywiście to raczej żartobliwe było.
Patrząc na szpital w czołówce Gilles ma dużą szansę na Masters Cup, czuję, że będą wycofania.

Widział ktoś mecz Nadala? Słyszałem, że tam ostry lincz od publiki zebrał. Starał się pokazać, wyszedł na kort, nie rozumiem zachowania Francuzów. Błąd Parera popełnił ale trochę wcześniej.
Wg mnie po madryckiej męczarni Rafael powinien dać sobie spokój z tym turniejem. Albo Ci przywołani wyżej sponsorzy zadziałali, albo po prostu sztab Hiszpana znów przysnął. Nawet jeżeli ten bark ma się już ok to czasami warto przymknąć oko na opinię lekarzy i pomyśleć, ile zdrowia na korcie ten chłopak zostawił w tym sezonie, zwłaszcza, że nr 1 ma zapewniony i Szanghaj w bliskiej perspektywie - niefortunna decyzja.

Rafa próbował się oszczędzać, podejrzewam, że ten debel z Monaco to pewna forma treningu, zastosowana alternatywnie do typowego reżimu treningowego, jakiemu 22-latek z Majorki jest poddawany.

Kontuzja Rafy nie dotyczy barku. Ma poważnie wyglądające kłopoty z prawym kolanem.  Nie jestem pewna, ale Toni bierze pod uwagę nawet odpuszczenie Szanghaju. 
Osobiście jestem wściekła, że takie święto, jakim jest MC, może okazac się turniejem, w którym zawodnicy światowej czołówki ( 1 -4) będą tak wyczerpani, kontuzjowani  skończeni sezonem, że w walce liczyc się będą ci, którzy w ciągu sezonu dużo więcej odpoczywali.  Jeżeli szefowie ATP nie pójdą po rozum do głowy, nie zmodyfikują kalendarza i obowiązków nałożonych na czołowych zawodników, to raczej marnie widzę perspektywę długich karier tenisowych na najwyższym poziomie.
Francuzka publicznośc, to najgorszy gatunek tenisowej publiki.

Offline

 

#109 01-11-2008 00:00:39

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: TMS Paryż-Bercy 2008

Tak , tu dokucza mu kolano, ale coś słyszałem, że w Madrycie rywalizował ze swoim barkiem, być może mi się przesłyszało.

ATP ma poważny problem,a w tym sezonie powtarza się sytuacja z sezonu 2005. Wg mnie nie trzeba aż tak dużo zmieniać, po prostu trzeba skrócić sezon , przynajmniej do końca października (listopad i grudzień powinien być bezwzględnie wolny od gry) i druga rzecz- należy zaniechać tych dziwnych obowiązków nakładanych na graczy, że tu i tu (zawłaszcza Mastersy) muszą zagrać - wg każdy gracz wedle swojego uznania powinien zgłaszać akces do gry jak i się z danych imprez wycofywać.


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#110 01-11-2008 00:11:35

 anula

Kobieta z klasą

5646200
Zarejestrowany: 09-09-2008
Posty: 933
Ulubiony zawodnik: Rafa Nadal

Re: TMS Paryż-Bercy 2008

DUN I LOVE napisał:

Tak , tu dokucza mu kolano, ale coś słyszałem, że w Madrycie rywalizował ze swoim barkiem, być może mi się przesłyszało.

ATP ma poważny problem,a w tym sezonie powtarza się sytuacja z sezonu 2006. Wg mnie nie trzeba aż tak dużo zmieniać, po prostu trzeba skrócić sezon , przynajmniej do końca października (listopad i grudzień powinien być bezwzględnie wolny od gry) i druga rzecz- należy zaniechać tych dziwnych obowiązków nakładanych na graczy, że tu i tu (zawłaszcza Mastersy) muszą zagrać - wg każdy gracz wedle swojego uznania powinien zgłaszać akces do gry jak i się z danych imprez wycofywać.

W Madrycie, Rafa miał kłopoty z bólem barku, w Paryżu z prawym kolanem.
Nie wiem jakie turnieje muszą zagrac obowiązkowo gracze z czołówki i jakie są sankcje za wycofanie się, bo nigdy się tym nie interesowałam. Jeśli ktoś się w tym orientuje, chętnie poczytam. Dawidzie, Twój pomysł o dowolnym wyborze przez zawodników podoba mi się, nie wiem tylko, co na to dyrektorzy turniejów i sponsorzy.

Offline

 

#111 01-11-2008 00:17:39

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: TMS Paryż-Bercy 2008

Właśnie najłatwiej (a może właśnie najtrudniej) byłoby przestać słuchać malkontentów w postaci Dyrektorów Imprez i sponsorów. Przyszły sezon szykuje się jeszcze "gorzej" pod tym względem.
Oprócz turniejów rangi Masters-1000 gracze będą musieli zagrać w 4 imprezach z cyklu turnieje -500.
Łącznie z turniejami WS da to minimum 17 startów w samych eventach ATP - biorąc pod uwagę natężenie kalendarza to jest zbyt duża dolna granica.

Często się mówi, że jak w jakimś turnieju nie zagra czołówka to traci on na prestiżu, nie zgadzam się. Raz na jakiś czas potrzebny jest taki Masters, gdzie otworzy się szansa dla kogoś z"zewnątrz" jak choćby tu w Bercy.
Mi np ten turniej bardzo się podoba, bo nie wiem kto wygra i co lepsze - ten kto wygra wreszcie (albo po raz pierwszy od dawna) wygra coś wartościowego.


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#112 01-11-2008 00:27:15

 anula

Kobieta z klasą

5646200
Zarejestrowany: 09-09-2008
Posty: 933
Ulubiony zawodnik: Rafa Nadal

Re: TMS Paryż-Bercy 2008

DUN I LOVE napisał:

Właśnie najłatwiej (a może właśnie najtrudniej) byłoby przestać słuchać malkontentów w postaci Dyrektorów Imprez i sponsorów. Przyszły sezon szykuje się jeszcze "gorzej" pod tym względem.
Oprócz turniejów rangi Masters-1000 gracze będą musieli zagrać w 4 imprezach z cyklu turnieje -500.
Łącznie z turniejami WS da to minimum 17 startów w samych eventach ATP - biorąc pod uwagę natężenie kalendarza to jest zbyt duża dolna granica.

Często się mówi, że jak w jakimś turnieju nie zagra czołówka to traci on na prestiżu, nie zgadzam się. Raz na jakiś czas potrzebny jest taki Masters, gdzie otworzy się szansa dla kogoś z"zewnątrz" jak choćby tu w Bercy.
Mi np ten turniej bardzo się podoba, bo nie wiem kto wygra i co lepsze - ten kto wygra wreszcie (albo po raz pierwszy od dawna) wygra coś wartościowego.

Dzięki Dawidzie za informacje. Ja jednak twierdzę, że prestiż turnieju tworzą zawodnicy z górnej półki, im wyższa półka, tym większy prestiż imprezy; nie oznacza to jednak, że nie lubię niespodzianek. Wolę tylko, jeśli niespodziankę sprawia zawodnik z "zewnątrz", po walce z będącym w pełni sił i dyspozycji, graczem z czołówki.

Offline

 

#113 01-11-2008 09:20:56

 Sydney

User

Zarejestrowany: 08-09-2008
Posty: 1197
Ulubiony zawodnik: Gaston Gaudio

Re: TMS Paryż-Bercy 2008

Jako że jestem zdeklarowanym Roddickofobem ( przy czym tym uprzedzeniem wcale sie nie szczyce ) bardzo się cieszę z wczorajszego rozstrzygnięcia tego wyjątkowego maratonu . Oczywiscie mam pewne przemyślenia dotyczące pojedynku , w przypadku Roddicka można mówi o sporej niefrasobliwości , tych bp na wygranie 2:0 w setach to On troche miał , nie wykorzystał , i zaplacił za to slono , nawet bardzo slono , ale tak być musiało bo niewykorzystane okazje mają to do siebie że lubią się mśćić niczym porzucona kobieta
Gratki dla Tsongi , chlopak z plemienia Anangu pokazał że ciśnienie i wielka presja to okoliczności w ktorych On swietnie się odnajduje , znów zagrał tak że nie moglem pozbyć się wrażenia iż jego tenis to jedna wielka improwizacja , i Jo chyba rzeczywiscie zawsze gra to co dyktuje mu instynkt ,  ta naturalność to jest wprost ujmująca i jeszcze ta lwia waleczność wpisana w jego imię
I jeszcze jedno . Do wczoraj zdawalo mi się że Rod góruje nad Tsongą w jednym elemencie , dziś już wiem że zludne to bylo , Andy jest gorszy na każdej płaszczyznie .

Co do publiczności , to myśle że nic nie stoi na przeszkodzie by ludzie z Bercy podali sobie ręce z szowinistami z Artura Asha


Janko Tipsarevic ~~ Marcos Baghdatis ~~ Philipp Kohlschreiber
~~Nicolas Almagro~~Jeremy Chardy~~Gaston Gaudio~~Dmitry Tursunow~~Eduardo Schwank~~

Offline

 

#114 01-11-2008 09:32:09

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: TMS Paryż-Bercy 2008

Sydney napisał:

Co do publiczności , to myśle że nic nie stoi na przeszkodzie by ludzie z Bercy podali sobie ręce z szowinistami z Artura Asha

Obawiam się, że te tysiące kilometrów Oceanu Atlantyckiego to nie lada przeszkoda


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#115 01-11-2008 09:39:47

 COA

Last hit for Wimby

Zarejestrowany: 30-08-2008
Posty: 2281
Ulubiony zawodnik: Andy Roddick

Re: TMS Paryż-Bercy 2008

Sydney napisał:

I jeszcze jedno . Do wczoraj zdawalo mi się że Rod góruje nad Tsongą w jednym elemencie , dziś już wiem że zludne to bylo , Andy jest gorszy na każdej płaszczyznie .

Buahahahahahaahahahah.


MTT GOAT (2xWimbledon, US Open, 7 innych, w tym Miami i Queens)

Come on Andy!

Offline

 

#116 01-11-2008 10:02:33

 Robertinho

Moderator

Zarejestrowany: 04-09-2008
Posty: 4674
Ulubiony zawodnik: Roger Federer forever

Re: TMS Paryż-Bercy 2008

Jak dostałem sms-a, że Roger się wycofał, to się nawet przesadnie nie załamałem, przynajmniej nie musiałem się wykręcać, żeby mecz zobaczyć. W powage tej kontuzji specjalnie nie wierzę, choć oczywiście na pewno jakiś problem jest i wolał nie ryzykować; trzy tygonie gry bez przerwy, to przynajmniej o jeden za dużo.
Dobra decyzja, a jeszcze James na tym zyskał.

Heroicznego Nalba nie widziałem, ale ten wynik był do przewidzenia; trzeci tydzień gry Szkota(to samo, co Fed) + genialna forma Davida. Liczę na to, że Argentino upora się Denką i zamelduje się w finale.

Rafy szkoda komentować, bo zaraz będzie, że piszę powodowany ogólną niechęcią w Hiszpana; koleś kolejny raz z pełną świadomością wychodzi na kort z kontuzją, to jest po prostu nieodpowiedzialność. Reakcji publiczności nie widziałem, ale jeśli go wygwizdali, to ja się wcale nie dziwie.

Poproszę finał Nalb-JB i wygraną tego ostatniego, najlepiej w TB trzeciego seta.

Aha, finał PD będzie dla Argentyny.

Ostatnio edytowany przez Robertinho (01-11-2008 12:51:53)

Offline

 

#117 01-11-2008 11:35:55

Barty

User

Zarejestrowany: 02-09-2008
Posty: 663
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: TMS Paryż-Bercy 2008

Czy wie ktoś, jaka jest punktacja za deble w tym turnieju? W sensie, czy Polacy po awansie do 1/2 są już w 7ce?, bo mieli chyba ok, 50 pktów straty do Paesa i Dlouhego, a Ci odpadli w 2 rundzie? Czy muszą wygrać dzisiaj ze swoimi drugimi bezpośrednimi rywalami...

Offline

 

#118 01-11-2008 11:54:43

 COA

Last hit for Wimby

Zarejestrowany: 30-08-2008
Posty: 2281
Ulubiony zawodnik: Andy Roddick

Re: TMS Paryż-Bercy 2008

Niestety, za 1/2 mastersa jest 45 pkt. Trzeba wygrać, albo rezerwa czeka.


MTT GOAT (2xWimbledon, US Open, 7 innych, w tym Miami i Queens)

Come on Andy!

Offline

 

#119 01-11-2008 17:20:59

 Fed-Expresso

Masta

Zarejestrowany: 02-09-2008
Posty: 3056
Ulubiony zawodnik: Rafael "The Slice King" Nadal

Re: TMS Paryż-Bercy 2008

Nalbi zostaje pierwszym finalistą, jednak jego zwycięstwo było o wiele mniej wyraźnie niż się spodziewałem, spotkania nie widziałem toteż nie wiem czy jest to wywołane gorszym dniem Davida czy też zaskakująco dobrą, jak na ostatnie czasy, grą Dawidienki. Indoor Monster ma spore szanse na obronę tytułu zdobytego przed rokiem, ale niezależnie z kim przyjdzie mu grać w finale to nie jest wyraźnym faworytem, zarówno Tsonga jak i Blake są w stanie ograć Argetyńca. Apropo tych dwóch to Francuz prowadzi 6-4,1-0 * z przełamaniem także sporo wskazuje na to iż to czarnoskóry gracz będzie finałowym rywalem Nalbandiana.

Offline

 

#120 01-11-2008 17:54:46

Barty

User

Zarejestrowany: 02-09-2008
Posty: 663
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: TMS Paryż-Bercy 2008

Tsonga dziś fantastycznie. Blake grał dobrze, a mimo to nie miał nic do powiedzenia (0 bp). Jedyne momenty, w których atakował, to wtedy, gdy trafiał 1 serwisem. A tak Tsonga cały czas przejmował inicjatywę, szybko wchodząc w kort. No i te minięcia i returny z backhandu... Jak mu siedzi bh, znaczy, że jest dobrze ;]
No i Francuz jest dla mnie miłą alternatywą dla flegmatycznego Federera. I te jego niesamowite woleje i smecze w wyskoku...

Nie widziałem drugiego półfinału, ale myślę, że lekkim faworytem będzie Francuz, nawet u buków. Obaj są w świetnej formie i obaj grają piękny tenis. Powinien być świetny meczyk. ;]

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora