* mtenis.pun.pl - forum tenisowe, Tenis ATP

mtenis.pun.pl - forum fanów tenisa ATP

Ogłoszenie

Forum zostało przeniesione na adres: www.mtenis.com.pl

#161 30-01-2011 20:40:59

muto

User

Zarejestrowany: 28-11-2010
Posty: 170
Ulubiony zawodnik: Rafael Nadal

Re: ATP - rozważania ogólne

Fed-Expresso napisał:

muto napisał:

Więc skoro już ustaliliśmy, że drugim Kubotem raczej nie zostanę, to jeszcze powiem, że pomimo tego na korcie nic mi nie sztywniało a piłeczki dolatywały bez problemu na drugą stronę siatki.

Może dlatego, że stawką meczu była puszka piwa a nie 5-kilowy puchar wielkoszlemowy oraz miejsce w tenisowych annałach, wsparte potężnym zastrzykiem finansowym pozwalającym szaremu człowiekowi na przeżycie do końca swych dni?

Przepraszam, wypraszam sobie, ale graliśmy tylko o kawior z szampanem. Potem go spożywaliśmy w promieniach zachodzącego słońca takimi małymi widelczykami, przepłukując gardła musującym napojem. Noblese obliges. Tak więc presja była dużo większa niż zakładałeś.

Offline

 

#162 30-01-2011 21:28:27

filip.g

User

Zarejestrowany: 06-05-2010
Posty: 338
Ulubiony zawodnik: Andy fucking Roddick

Re: ATP - rozważania ogólne

Nie przesadzajcie z tą apokalipsą. To były tenisowe wyżyny w porównaniu do finału RG 2008 w którym występowali, w opinii niektórych, jedyni godni finałów wielkoszlemowych tenisiści.

Offline

 

#163 31-01-2011 21:59:04

 Samurray

Pusher

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 11-05-2009
Posty: 477
Ulubiony zawodnik: Murray

Re: ATP - rozważania ogólne

http://img138.imageshack.us/img138/2861/tumblrlfrc2kpfh21qey3mx.jpg


   Andy Murray ll  Tsubasa                     "Taki wspaniały chłopak, cała moja rodzina..."

Offline

 

#164 31-01-2011 22:51:54

 metjuAR

User

Zarejestrowany: 24-07-2009
Posty: 1119
Ulubiony zawodnik: Rod

Re: ATP - rozważania ogólne

Troszkę Novak podirytował kolegów mi się zdaje .


249,5 km/h
30 singles titles
2007 Davis Cup

Offline

 

#165 01-02-2011 17:41:47

 Robertinho

Moderator

Zarejestrowany: 04-09-2008
Posty: 4674
Ulubiony zawodnik: Roger Federer forever

Re: ATP - rozważania ogólne

Is Djokovic the future of tennis?


http://l.yimg.com/i/util/anysize/376,http%3A%2F%2Fa323.yahoofs.com%2Fymg%2Fpatrick_mouratoglou_uk%2Fpatrick_mouratoglou_uk-3137595-1296575144.jpg%3Fymo6bfED7Ya84lEV?v=2


http://l.yimg.com/i/i/eu/sp/epta42.jpg


It has been such a long time since we've had a Grand Slam final with neither Rafael Nadal nor Roger Federer in it.

Was the Australian Open a simple incident or changing of the guard?

Many have been quick to say it is the second option but in my opinion, that seems way too much premature.

Sure, Novak Djokovic scored some points there and clearly changed the dimension of his career with that second Grand Slam victory; beating players like Tomas Berdych, Roger Federer and Andy Murray in three sets.

That this win comes right after he helped Serbia win the Davis Cup is no surprise because Nole is amazingly confident and very strong mentally. The Serb has entered a new world and is surrounded by a new aura.

Now he's a major threat the outrageous domination of Roger and Rafa, which has been established for several years now. He is fitter than before, more solid in his shots; he's also steadier on his first serve, more efficient on his second serve, more offensive and more of a risk taker during the points. His whole game has improved.

He was always a great defender but he has added an aggressive side and, most importantly, has a way to dictate the game.

But above all this, Nole is a better player because he has adapted to the mental side of the game. He was never quiet about his ambition or his confidence in himself, but it seems that now he has gained serenity as well.

And that make him even more confident he can win matches.

Alexandr Dolgopolov was the surprise of the Australian Open for me.

The Ukrainian progressed well in Melbourne by reaching the first Grand Slam quarter-final of his young career.

He has a really surprising game, because he can hit the ball so many ways and he showed the whole world his huge talent. He has amazing ability to speed up the ball both with his forehand and his backhand and his atypical game added to overall surprise.

This young and very interesting player still has a huge room for improvement. His game isn't really organized technically or tactically speaking and imagination is often his only game plan.

It'll be very interesting to watch him this year and see if he starts to take a more rational approach to his game or whether he retains the same air of unpredictability.

There were a number of players who improved at Melbourne Park.

Let's start with the oldest. Jurgen Melzer can still be considered an improving player because he's now a top 10 member for the first time of his career. This is because he now has a calmer way of playing and way better behaviour.

Stanislas Wawrinka is also getting better, helped by Peter Lundgren, one of the best coaches of this time. The Swiss is more believing in his chances and is playing full matches in a more focused and solid manner. He should improve again during the year.

As for the young, this Australian Open allowed some of them the chance to play in front of a big audience for the first time.

Among them, Canadian Milos Raonic got out of the qualifiers to reach the third round, beating Michael Llodra and Mikhail Youzhny before losing against David Ferrer in a battle.

Australian Bernard Tomic, just 18-years-old, showed all his talent by beating Jeremy Chardy and then Feliciano Lopez before falling against Nadal.

We should also talk about Bulgarian Grigor Dimitrov, 19-years-old, who went through the qualifications and then won first round against Andrei Golubev, 38th in the world.

We also saw the Lithuanian Richard Berankis and the American Ryan Harrison, both of whom look very promising.

http://uk.eurosport.yahoo.com/tennis/pa … icle/1247/

Offline

 

#166 23-02-2011 22:55:53

 Robertinho

Moderator

Zarejestrowany: 04-09-2008
Posty: 4674
Ulubiony zawodnik: Roger Federer forever

Re: ATP - rozważania ogólne

Djokovic can be world number one

http://l.yimg.com/i/util/anysize/376,http%3A%2F%2Fa323.yahoofs.com%2Fymg%2Fpatrick_mouratoglou_uk%2Fpatrick_mouratoglou_uk-3137595-1296575144.jpg%3Fymo6bfED7Ya84lEV?v=2

http://l.yimg.com/i/i/eu/sp/epta42.jpg


A lot of people are asking if Novak Djokovic can become the new world number one?

In order to assess this question, we must look at several factors.

The first sign of a champion is the belief in his own success. We're used to hearing how they have to have a big ego, a special way to see themselves, their strength and their potential.

This is obviously the case for Novak, to such a point that he was called arrogant for a long time. But now what was described as a flaw is seen as a quality.

Djokovic was also accused of being a cheater because of some matches he won despite calling the trainer and looking like he was too hurt to go on. But, he always showed a mental strength that was way stronger than a lot of other players. The Serb is a huge fighter, whose ego orders him to refuse the defeat. He rarely gives up.

Despite the outstanding domination of men's tennis of Rafael Nadal and Roger Federer, who have won 24 of the 28 last Grand Slams, the Serb has never been discouraged.

And despite the fact that a lot of players now are kind have resigned to the situation and agree to serve as a foil, Novak still believes, convinced that his time will come.

Lately, by winning the Davis Cup, he has gained great confidence. This final was a trick for him: the team was relying on him and the outcome would be depending on him too. The whole pressure from the country was on his back and people were wondering if his shoulders would be strong enough to take it.

But even better than just playing his part, he totally handled the whole tie by winning both his singles in straight sets: his charisma brought a huge confidence to the team.

He's more than ever sure of his ability to succeed and to reach his goals. As I'm used to telling my players: confidence is something you're winning. Novak is the perfect example.

Physically Djokovic is the ideal tennis player. Tall and slender, he has the height in order to serve well and the lightness needed to be explosive in his footwork, particularly in changing direction, which is so specific to this sport.

The Serb is an amazing athlete. Really well trained, he has the muscle quality demanded to remain explosive, the strength to keep his balance while playing fast, the flexibility demanded to reach balls even in a tough position and the cardiovascular capacity in order to handle long rallies without any recovering issue. All those abilities, coming from a daily work, allow him to be efficient in all aspects of game.

Djokovic knows how to play aggressive when he gets the chance to, especially with running around his backhand in order to use his forehand. He's often doing that sequence, a lot after his first serve. He's really efficient on that shot, mainly because he knows how to jam his opponent in order to push him to pick a side before striking in the other one.

He has a lot of safety on his forehand, proof of a nice balance between speed and a big topspin effect. His backhand is played more flat and it's the shot he uses the most in order to counter-punch. That's why he loves when the game is played in the backhand diagonals so he keeps two options: whether his opponent is playing fast, so he can strike with his backhand down the line, using the speed of the ball, or his opponent is forced to play slower and then Novak has the time to turn around his backhand in order to strike with his forehand.

When he's not dictating the game, and that's often here that he makes the difference, Novak can get the famous 'Plan B' out. He takes a step back and defends, because he perfectly knows how to keep his ground. His speed and his dexterity make him a really tough opponent to overpower.

He's wins a lot of matches because he pushes the other to make a mistake, by forcing him to go for the lines. Like Caroline Wozniacki or Rafael Nadal (to a lesser extent), the Serb gets his rivals to enter a really physical fight. Points are long and demanding so each player confronted to him knows he'll have to fight a lot and this is a big mental edge for Novak.

In order to complete his whole package, it has to be noted that Djokovic owns an amazing return of serve. For me, he's among the close group of the best in the world.

His eye, his speed and his aggressiveness on that shot are keys he uses to play this shot nearly perfectly. For some months now, his serve has been back to its best.

He has gone back to his old motion back and so now he's feeling more comfortable. He can use both main serves to help him to get his opponent out of the court: the slice at deuce and the kick on the advantage side. He also seems much happier to serve flat on the T and now his first serve percentage is often around 60 per cent.

Beside all his talent, Novak is a true character. He's biding his time, confident and aggressive in order to achieve his goals. Rafa and Roger have been in his way for many years now, but he has kept improving.

And I'm convinced that it'll pay off. He has the will and the means.

http://eurosport.yahoo.com/tennis/patri … icle/1366/

Offline

 

#167 24-02-2011 11:08:46

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: ATP - rozważania ogólne

Ciekawy temat. Z jednej strony mam przekonanie, że gdzieś już to słyszałem i nic z tego nie wyszło (luty 2008, po sukcesie w Melbourne), z drugiej zaś nie trzeba być przesadnie bystrym, by zauważyć w jak innej rzeczywistości dziś żyjemy i w jak innym punkcie leży męski tenis. Bezsensem wydaje mi się wypisywanie jednak dość bzdurnych i niesprawiedliwych względem Serba mądrości: Rafa i Roger w życiowej formie nie wpuściliby Novaka do Top-2. Liczy się tu i teraz. Novak jednak idzie do przodu, fizycznie się wzmocnił, mentalnie jest mocniejszy niż kiedykolwiek wcześniej, w mojej opinii. Ma 23, niebawem 24 lata, czyli wiek idealny dla tenisisty na odnoszenie największych sukcesów. Teoretycznie wysypało w tym roku talentami, ale nie ma na ten moment zawodnika, który mógłby dołączyć do ścisłego topu i bić się o #1. Z tej strony Djoković wydaje się być bezpieczny. Federer gra bardzo równo, ale seria mniej istotnych tytułów nigdy nie wynagrodzi mu w rankingu tego co mógłby osiągnąć nastawiając się tylko na szlemy. Nadal jest zagadką, bo z jednej strony zrobił sobie solidną przerwę, powziął mądrą decyzję, ale z drugiej strony trudno będzie być w szoku, kiedy okaże się (co nie jest wykluczone), że 7 kolejny rok gry na maksymalnych obciążeniach będzie oznaczał ostatnie podrygi Hiszpana na najwyższym światowym poziomie.

Podsumowując, Federer i Nadal wiecznie trwać nie będą i jeżeli ktoś 3 ma wejść na tenisowy szczyt to w obecnej sytuacji w tourze to Djoković jest moim faworytem w tym wyścigu. Soderling jest mimo wszystko zbyt chimeryczny ( i chyba za stary), a w Murraya jakoś nie wierzę. Kompletnie mnie ten człowiek nie przekonuje i źle bym się czuł, jakby tak grający i zachowujący się na korcie gracz (nastawienie mentalne i w szczególności reakcja na niepowodzenia w trakcie meczu) rządził rozgrywkami mojej ukochanej dyscypliny.


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#168 24-02-2011 11:44:07

 Robertinho

Moderator

Zarejestrowany: 04-09-2008
Posty: 4674
Ulubiony zawodnik: Roger Federer forever

Re: ATP - rozważania ogólne

DUN I LOVE napisał:

Bezsensem wydaje mi się wypisywanie jednak dość bzdurnych i niesprawiedliwych względem Serba mądrości: Rafa i Roger w życiowej formie nie wpuściliby Novaka do Top-2.

Nie wierzysz w ani jedno słowo z tego zdania, ale chciałeś mnie sprowokować do riposty, co zresztą doskonale Ci się udało..

DUN I LOVE napisał:

Liczy się tu i teraz.

....drogi Donaldzie.   Jednak to trochę dziwne pisać coś aż tak ostentacyjnie sprzecznego ze swoją niedawną sygnaturką o krótkiej ludzkiej pamięci.

DUN I LOVE napisał:

Novak jednak idzie do przodu, fizycznie się wzmocnił, mentalnie jest mocniejszy niż kiedykolwiek wcześniej, w mojej opinii.

A w mojej co najwyżej ponownie zbliżył się do poziomu z sezonów 07-08; mówię zbliżył, bo w grze z powietrza dalej jest żenujący i w prawie w każdym meczu popisuje się zagraniami typu smecz w trybuny, wolejów nie psuje za dużo tylko dlatego, że po prostu prawie nie chodzi do siatki w celu innym niż skończnie wystawki. Ja tam zgadzam się z bzdurnymi i niesprawiedliwymi wobec Serba mądrościami; jest silny głównie słabością/starością Feda i nierówną formą Rafy.

DUN I LOVE napisał:

Teoretycznie wysypało w tym roku talentami, ale nie ma na ten moment zawodnika, który mógłby dołączyć do ścisłego topu i bić się o #1. Z tej strony Djoković wydaje się być bezpieczny.

Tu zgoda, Dołgopolov i Berankis to nie ta liga, a Raonic już zaczyna się sypać i ta opowieść może się skończyć jeszcze szybciej niż ta o Juanie Martinie "tenisowym Usainie Bolcie" Del Potro. Z kolei Dymitrov chyba ciągle na coś czeka, sam już pewnie nie wie na co.


DUN I LOVE napisał:

Federer gra bardzo równo, ale seria mniej istotnych tytułów nigdy nie wynagrodzi mu w rankingu tego co mógłby osiągnąć nastawiając się tylko na szlemy.

Wyczuwam tu lekką nutkę krytyki pod adresem Króla?

DUN I LOVE napisał:

Nadal jest zagadką, bo z jednej strony zrobił sobie solidną przerwę, powziął mądrą decyzję, ale z drugiej strony trudno będzie być w szoku, kiedy okaże się (co nie jest wykluczone), że 7 kolejny rok gry na maksymalnych obciążeniach będzie oznaczał ostatnie podrygi Hiszpana na najwyższym światowym poziomie.

Każda kolejna kontuzja na jakiś czas go otrzeźwia, każda seria sukcesów powoduje powrót do przekonania o własnej niezniszczalności i grania zupełnie bez pomyślunku gdzie tylko się da, bo o ile jesienną wycieczkę do Azji od biedy da się jeszcze jakość zracjonalizować, to danie się wciągnąć w pokazowe cyrki Rogera w grudniu można uznać za dywersję w własnych szeregach. Czy wyciągnął wnioski zobaczymy już niebawem, w sezonie ziemnym.

DUN I LOVE napisał:

Podsumowując, Federer i Nadal wiecznie trwać nie będą i jeżeli ktoś 3 ma wejść na tenisowy szczyt to w obecnej sytuacji w tourze to Djoković jest moim faworytem w tym wyścigu. Soderling jest mimo wszystko zbyt chimeryczny ( i chyba za stary), a w Murraya jakoś nie wierzę. Kompletnie mnie ten człowiek nie przekonuje i źle bym się czuł, jakby tak grający i zachowujący się na korcie gracz (nastawienie mentalne i w szczególności reakcja na niepowodzenia w trakcie meczu) rządził rozgrywkami mojej ukochanej dyscypliny.

I znowu zgoda, mimo że sporo krytykuje Novaka, to wynika to głównie z tego, że sam kilka lat temu bardzo wysoko zawiesił sobie poprzeczkę, ja po prostu bardzo chciałbym ponownie zobaczyć Djoko walącego seriami bomby z bh po linii, grającego z finezją i polotem na całym korcie, a nie Nadala2 w którego obecnie się bawi.

Soda jest bardzo solidny w tym swoim forhendowym rolnictwie, ale trudno zachwycać się graczem który pewnych uderzeń(dropszot, slajs) po prostu w ogóle nie stosuje; potężny jest jego tenis, ale jednak bardzo ubogi. Murray..., no cóż, na chwilę obecną wygląda to na przypadek patologiczny i niereformowalny, ale zobaczymy co pokaże w Stanach i jak długo tym razem będzie trwać poaustralijska depresja.

Offline

 

#169 24-02-2011 12:05:05

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: ATP - rozważania ogólne

Robertinho napisał:

Nie wierzysz w ani jedno słowo z tego zdania, ale chciałeś mnie sprowokować do riposty, co zresztą doskonale Ci się udało..

Yess.

Ja tam zgadzam się z bzdurnymi i niesprawiedliwymi wobec Serba mądrościami; jest silny głównie słabością/starością Feda i nierówną formą Rafy.

Źle wyartykułowałem swoje myśli. Owszem, dla wielu jest to oczywistość, dla mnie być może też, ale mi chodziło o coś innego. Nudzi mi się po prostu notoryczne podkreślanie tego, jak potężnymi tenisistami są Roger i Rafa, a dzieje się tak dlatego, że sam jest o tym doskonale przeświadczony. Pisząc "niesprawiedliwe" chciałem raczej zaprotestować przeciwko jednak niedocenianiu ciężkiej pracy i pozycji, na jaką pracuje sobie Djoković, tylko dlatego, że przyszło mu grać w czasach Fedala. Czy za 4 lata, jak Federer rozegra ostatni mecz w karierze, a Nadal pójdzie w ślady Kuertena czy Ferrero to też będziemy mówić o przyszłym numerze 1 (załóżmy, że będzie to Monfils ), że jest silny słabością Rafaela i Rogera? W tym kontekście mnie takie pisanie razi, bo często daje do zrozumienia, że reszta stawki przy czołowej dwójce to podgatunek tenisistów. Być może tak jest, ale chciałbym stanowczo zaprotestować przeciwko permanentnemu artykułowaniu tego przy każdej nadarzającej się okazji. Przy takim stawianiu sprawy każdą tego typu debatę można rozpoczynać i kończyć na jednym i tym samym wniosku, przy czym kolejny raz chcę podkreślić, że nie rozwodzę się nad jego słusznością i zasadnością, nie próbuję poddawać go nawet pod wątpliwość. Irytuje mnie po prostu jego "popularność".

Tu zgoda, Dołgopolov i Berankis to nie ta liga, a Raonic już zaczyna się sypać i ta opowieść może się skończyć jeszcze szybciej niż ta o Juanie Martinie "tenisowym Usainie Bolcie" Del Potro. Z kolei Dymitrov chyba ciągle na coś czeka, sam już pewnie nie wie na co.

Z sypaniem się Raonicia jestem jeszcze ostrożny, ale faktycznie jego bark może nie wytrzymać takiej gry na dłuższą metę. Szerzej poruszę temat młodych w temacie im przeznaczonym, który w dalszej kolejności po napisaniu tego psota chcę odrestaurować.

Wyczuwam tu lekką nutkę krytyki pod adresem Króla?

Starałem się raczej obiektywnie nakreślić pewien stan rzeczy. Nie ma większej radości w tenisie niż moment triumfu w WS, ale skłamałbym, gdybym napisał, że poważne traktowanie małych imprez mnie denerwuje. Nie mógłbym tego zrobić, mając na uwadze fakt, że przez ostatnie lata olewczy stosunek do peryferyjnych turniejów ostro krytykowałem. Jak pewnie wszyscy mnie choć trochę znający wiedzą, w sporcie najmniejsze rzeczy potrafią mnie bardzo ucieszyć.


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#170 24-02-2011 13:32:45

 Robertinho

Moderator

Zarejestrowany: 04-09-2008
Posty: 4674
Ulubiony zawodnik: Roger Federer forever

Re: ATP - rozważania ogólne

DUN I LOVE napisał:

Źle wyartykułowałem swoje myśli. Owszem, dla wielu jest to oczywistość, dla mnie być może też, ale mi chodziło o coś innego. Nudzi mi się po prostu notoryczne podkreślanie tego, jak potężnymi tenisistami są Roger i Rafa, a dzieje się tak dlatego, że sam jest o tym doskonale przeświadczony. Pisząc "niesprawiedliwe" chciałem raczej zaprotestować przeciwko jednak niedocenianiu ciężkiej pracy i pozycji, na jaką pracuje sobie Djoković, tylko dlatego, że przyszło mu grać w czasach Fedala. Czy za 4 lata, jak Federer rozegra ostatni mecz w karierze, a Nadal pójdzie w ślady Kuertena czy Ferrero to też będziemy mówić o przyszłym numerze 1 (załóżmy, że będzie to Monfils ), że jest silny słabością Rafaela i Rogera?.W tym kontekście mnie takie pisanie razi, bo często daje do zrozumienia, że reszta stawki przy czołowej dwójce to podgatunek tenisistów. Być może tak jest, ale chciałbym stanowczo zaprotestować przeciwko permanentnemu artykułowaniu tego przy każdej nadarzającej się okazji. Przy takim stawianiu sprawy każdą tego typu debatę można rozpoczynać i kończyć na jednym i tym samym wniosku, przy czym kolejny raz chcę podkreślić, że nie rozwodzę się nad jego słusznością i zasadnością, nie próbuję poddawać go nawet pod wątpliwość. Irytuje mnie po prostu jego "popularność".

Efekt jaki zarówno w samej dyscyplinie(w sensie karier, a zwłaszcza psychiki wielu graczy), jak i w jej odbiorze medialno-kibicowkim(w sensie totalnego wykrzywienia oczekiwań i wymaganych standardów) wywołała dominacja Feda i Rafy zasługują chyba na oddzielny wątek. Kiedy zakończą kariery moim zdaniem nic nie będzie już takie samo, a wyrwa po nich będzie podobna do tej jaka powstała w tenisie amerykańskim pod odejściu Samprasa i Agassiego,  tej jaka jest w tej chwili w WTA, czy też po odejściu Jordana z NBA. I wilanderopodobna paplanina o rosnącym poziomie nie zaczaruje rzeczywistości.
W tym sensie ani Novak, ani tym bardziej żaden z innych obecnych czołowych tenisistów nie najmniejszych szans na takie docenienie, na jakie być może zasługuje.


DUN I LOVE napisał:

Starałem się raczej obiektywnie nakreślić pewien stan rzeczy. Nie ma większej radości w tenisie niż moment triumfu w WS, ale skłamałbym, gdybym napisał, że poważne traktowanie małych imprez mnie denerwuje. Nie mógłbym tego zrobić, mając na uwadze fakt, że przez ostatnie lata olewczy stosunek do peryferyjnych turniejów ostro krytykowałem. Jak pewnie wszyscy mnie choć trochę znający wiedzą, w sporcie najmniejsze rzeczy potrafią mnie bardzo ucieszyć.

Nabić kilka tytułów nie zawadzi, a Szlem to już niestety będzie kwestia szczęścia, no chyba że jeszcze z raz, dwa uda się na drugi tydzień trafić z formą podobną do tej z jesieni ubiegłorocznej.

Offline

 

#171 26-02-2011 17:24:07

 Fed-Expresso

Masta

Zarejestrowany: 02-09-2008
Posty: 3056
Ulubiony zawodnik: Rafael "The Slice King" Nadal

Re: ATP - rozważania ogólne

TEMAT WYDZIELONY Z WĄTKU TURNIEJOWEGO: http://www.mtenis.pun.pl/viewtopic.php?id=1050

DUN I LOVE napisał:

Serb zachowuje się jak ktoś mocno aspirujący na fotel lidera rozgrywek.

Djoković nie potrafi grać na trawie a bez tytułu na SW19 może zapomnieć o fotelu, tym bardziej, że nie ma nawet takiej możliwości aby ograł Nadala na RG.

Moim zdaniem sufitem Serba będzie stabilna pozycja nr 2 na świecie, nic więcej.

Offline

 

#172 26-02-2011 17:26:54

Bizon

siła spokoju

Zarejestrowany: 05-09-2008
Posty: 2203
Ulubiony zawodnik: Andy Roddick
WWW

Re: ATP - rozważania ogólne

Fed-Expresso napisał:

Ta sama pogadanka co w 2008 roku, Djoković nie potrafi grać na trawie a bez tytułu na SW19 może zapomnieć o fotelu, tym bardziej, że nie ma nawet takiej możliwości aby ograł Nadala na RG.

2 półfinały Wimbla i finał w Quenns jak na kogoś kto nie umie grać na trawie to naprawdę niecodzienny zbieg okoliczności
Co nie zmienia faktu że nie daje mu żadnych szans w starciu z Nadalem w optymalnej dyspozycji na Wimbledonie.


MTT Singiel : (Rank-2)

W : Los Angeles 08, Dubaj 09, New Heaven 09, Bangkok 09, Pekin 09, Madryt 10, Roland Garros 10, Barcelona 11, Madryt 11, Roland Garros 11
F  : Olympic Games 08, Bangkok 08, s'Hertogenbosch 10, Wimbledon 10, Los Angeles 10, Memphis 11

Offline

 

#173 26-02-2011 17:27:19

 Evans

User

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 13-02-2011
Posty: 202

Re: ATP - rozważania ogólne

Fed-Expresso napisał:

Djoković nie potrafi grać na trawie

O Nadalu też tak kiedyś mówiono. Trawa coraz mniej przypomina trawę , więc może kiedyś będzie tak wolna, że Djokovic pokusi się o tytuł.

Offline

 

#174 26-02-2011 17:31:11

 DUN I LOVE

Ojciec Chrzestny

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 15-08-2008
Posty: 13296
Ulubiony zawodnik: Roger Federer

Re: ATP - rozważania ogólne

Fed-Expresso napisał:

Djoković nie potrafi grać na trawie a bez tytułu na SW19 może zapomnieć o fotelu

Mógłbyś mi wytłumaczyć, jakim cudem (między innymi) Roddick, Safin, Rafter czy Moya zawędrowali na sam szczyt rankingu?

Djoković gra teraz najlepiej na świecie, Federer jest mocno przeciętny, Nadal jest zagadką, nie wiadomo czy wróci do seryjnego wygrywania. Jakbym miał wskazać osobę, która ma największe szanse pokonać Nadala na Rg to  W TEJ CHWILI wskazuję na Djokovicia właśnie.


MTT - tytuły (9)
2011: Belgrad, TMS Miami, San Jose; 2010: Wiedeń, Rotterdam; 2009: TMS Szanghaj, Eastbourne; 2008: US OPEN, Estoril.
MTT - finały (8)
2011: TMS Rzym; 2010: Basel, Marsylia; 2009: WTF, Stuttgart, Wimbledon, TMS Madryt; 2008: WTF

Offline

 

#175 26-02-2011 17:34:09

 Robertinho

Moderator

Zarejestrowany: 04-09-2008
Posty: 4674
Ulubiony zawodnik: Roger Federer forever

Re: ATP - rozważania ogólne

Już go tak nie pompuj Dawidzie, bo pęknie nieborak.

Offline

 

#176 26-02-2011 17:37:44

 Fed-Expresso

Masta

Zarejestrowany: 02-09-2008
Posty: 3056
Ulubiony zawodnik: Rafael "The Slice King" Nadal

Re: ATP - rozważania ogólne

DUN I LOVE napisał:

Jakbym miał wskazać osobę, która ma największe szanse pokonać Nadala na Rg to  W TEJ CHWILI wskazuję na Djokovicia właśnie.

W latach 2005-2009 za taką osobę uważany był Federer, a nie był w stanie doprowadzić z Hiszpanem do 5 setowego pojedynku, zwracając uwagę na tę okoliczność, że Nadal na cegle 2005-2006 był obiektywnie patrząc do ruszenia.
Ponadto Novaczek posiada zawrotny bilans 0-5 w WS oraz co najmniej 0-8, jak się orientuję, przeciwko Nadalowi na mączce.
Nie widzę żadnych podstaw dla których Serb miałby cień szansy na zwycięstwo z obecnym liderem rozgrywek na tym podłożu.

Offline

 

#177 26-02-2011 17:44:10

 Raddcik

Come on Andy !

Zarejestrowany: 07-09-2008
Posty: 5229
Ulubiony zawodnik: Andy Roddick

Re: ATP - rozważania ogólne

Evans napisał:

Trawa coraz mniej przypomina trawę , więc może kiedyś będzie tak wolna, że Djokovic pokusi się o tytuł.

To byłby dopiero cios dla tenisa.

Aha, Tak Dejw, Djoković może pokonać Rafę na RG.

Ostatnio edytowany przez Raddcik (26-02-2011 17:44:36)


'03.07.2011 - Tennis Died' [*]

Offline

 

#178 26-02-2011 17:47:26

 Evans

User

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 13-02-2011
Posty: 202

Re: ATP - rozważania ogólne

Raddcik napisał:

Evans napisał:

Trawa coraz mniej przypomina trawę , więc może kiedyś będzie tak wolna, że Djokovic pokusi się o tytuł.

To byłby dopiero cios dla tenisa.

Zgadzam się, ale nic nie wskazuje, aby ktoś wpadł na pomysł przyspieszenia trawy. Raczej w tym roku trawa będzie jeszcze wolniejsza. Niestety.

Offline

 

#179 26-02-2011 17:49:54

 FEDEER

Federasta

3200013
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 29-07-2010
Posty: 599
Ulubiony zawodnik: Roger Federer FOREVER
WWW

Re: ATP - rozważania ogólne

ATP robi taki sam bałagan jak Bernie w F1, tylko kasa im w oczach, tenis kompletnie olewają.
ZŁODZIEJE!!!   


Roger F e d e r e r    -    G O A T
MTT:  W Memphis '11
          Final: Sztokholm '10, Cincinnati '10, Estoril '11, Nicea '11, Halle '11
          QF: Shanghai '10, Paryż - Bercy '10, Brisbane '11, Sydney '11, AUSTRALIAN OPEN '11, San Jose '11, Madryt '11, Los Angeles '11

Offline

 

#180 26-02-2011 17:50:54

tsonga34

Zbanowany

Zarejestrowany: 17-08-2010
Posty: 333
Ulubiony zawodnik: Gael Monfils, Tsonga, Federer

Re: ATP - rozważania ogólne

Kiedyś to był tenis, bo był świetnie grający Fed. Teraz to zostali gracze typu Soderling czy Berdych.
Soderling to tenista jak dla mnie grający na stojąco, wszystko opiera się na serwisie i Forhendzie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora